Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boudný bloudil, ale na schodech rozhodl a Trans Brdy vyhrál

Pavel Boudný (vlevo) svádí souboj s bývalým profesionálním silničářem Janem Hruškou. | foto: Kolo pro život

26 2010
Dvanáct set cyklistů se sešlo na startu prvního závodu 11. ročníku seriálu závodů horských kol Kolo pro život. Vítězem sobotního půlmaratonu Trans Brdy v Letech u Prahy se stal Pavel Boudný, obhájce loňského prvenství Jan Hruška skončil na 55kilometrové trati až čtvrtý.

Diváci na břehu Berounky sledovali zajímavý finiš, o kterém nakonec rozhodly schody před řevnickým mostem. Pavel Boudný s kolem na most vyběhl rychleji a první pozici si před Tomášem Vokrouhlíkem v posledních stovkách metrů už uhájil. "Získal jsem tak tři metry náskoku. Jel jsem už naplno, ale bál jsem se, jestli vydržím až do cíle. Vyšlo to," řekl spokojený vítěz, který pro nově založený tým ČS Specialized MTB vybojoval první vítězství.

Vedoucí dvojice přitom o náskok v závěru málem přišla, když sjela z tratě. "Motorkář, co nás zaváděl, na nás řval, že jedeme špatně. Tak jsme to otočili a vrátili se. Nechali jsme tam tak patnáct, vteřin. Ale nic hrozného, náskok jsme udrželi," přiznal Boudný.

Ještě komplikovanější cestu za vítězstvím měla Barbora Radová Manďáková v závodě žen, která dojížděla s defektem na zadním kole. "Asi deset kilometrů před cílem jsem zpozorovala, že mám měkký zadní kolo. Zkusila jsem jet dál, ale za chvíli byla guma prázdná a já jsem musela dofukovat," svěřila se závodnice týmu Cyklotrenink.com, která se na ucházející galusce rozhodla dojet. "V technických partiích jsem se jízdou ze sedla snažila kolo pošetřit. Neměla jsem informace z trati, jak si na tom stojím ve srovnání s ostatníma holkama, a tak jsem se trochu strachovala, jestli udržím vedení až do cíle."

Výsledky závodu na 55 km, muži: 1. Boudný (ČS-Specialized MTB Team) 1:58:10, 2. Vokrouhlík (Factor Bike Team Teplice) 1:58:14, 3. Fojtík 1:59:09, 4. Hruška (oba Volvo Auto Hase) 1:59:10, 5. Ježek (Alpine Pro-Author Team) 1:59:11 hod. Ženy: 1. Radová Manďáková (Cyklotrenink.com) 2:28:47, 2. Škarnitzlová (dimp Giant) 2:33:33, 3. Kottová (Volvo Auto Hase) 2:34:00.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze