Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolt na Zlaté tretře strhával davy, za Powella mluvil čas na dráze

OCHOTNÁ SUPERSTAR. Usain Bolt zdraví fanoušky na mítinku Zlatá tretra v Ostravě. | foto: ČTK

28 2010
"Bolte, pocééém!" křičí už zoufale děvče v zářivě žlutém triku barvy jamajské vlajky. Když to vypadá, že její sen proprší do ztracena, nejlepší sprinter světa náhle v teplákovce vyběhne z útrob stadionu a přichází rozdat autogramy.

Reakce? Rychlé srocení fanoušků, potlesk, pištění pomalu jako při beatlemánii. "Nemohl jsem je tam nechat čekat. Proto přišli, aby si mě užili, ne?" říkal nejrychlejší muž světa.

Usain Bolt opět dokázal, jakou je superstar, jaký má dar strhávat davy. Ale byl včera nejlepší na dráze? Co je víc? Jeho 30,97 na netradiční třístovce, nebo hladká stovka Asafy Powella v dešti za 9,83?

"Tak rychlý byl Asafa? To je dobrý čas. Bez deště mohl běžet i 9,7," uznale pokýval Bolt.

Kamarád Powell, s nímž ho spojuje záliba v rychlých vozech, se pousmál: "Jsem si jistý, že Usain dobře ví, v jaké jsem formě. Bude to vzrušující rok."

PŘÍZEŇ FANOUŠKŮ. Si umí užít i Asafa Powell. JSEM VE FORMĚ. Signalizují silácké pózy Asafy Powella.

Stále je tolik odlišuje. Jen Bolt dobíhal za potlesku vestoje, jen on měl v mixzóně pro jistotu bodyguardy - mimochodem, tam ani nepřišel, raději promluvil až v suchu tiskového střediska. Z čela mu kapal pot možná i kvůli oslnivému světlu televizních štábů.

To Powellovi se venku v deštivém podvečeru kouřilo z oholené hlavy a musel narychlo přes dres přehodit bundu, aby se nenachladil. Ochotný, ale stručný: "Jsem spokojený a šťastný."

Zato Bolt neměl problém s dlouhou diskusí. Co ho obralo o světový rekord? Počasí? Ne, nehledal výmluvu. "Tak bych to neřekl. Je to dlouhá trať, neměl jsem s ní zkušenosti. Příště budu moudřejší."

Ač nejoslavovanější atlet planety, větru ani dešti ani on poručit neumí. Loni jej o regulérnost času 9,77 připravil na Tretře vítr, který foukal o desetinu metru za sekundu rychleji, než povolují pravidla. Tentokrát? Kdo ví, čeho bychom se dočkali, kdyby mítink nezkrápěl déšť.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze