Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Post hlavního kouče ještě odložím, říká Bokaj z Arrows

Boris Bokaj | foto: Arrows Ostrava

7 2016
Napilno měl v minulých dnech Boris Bokaj. Brzy třicetiletý nadhazovač ostravského celku Arrows byl minulý týden s českou reprezentací na Pražském baseballovém týdnu a v úterý už zase hrál i koučoval v extralize.

Tým Arrows, kde působí také v roli hlavního kouče, sehrál dva duely s pražskými Eagles. V prvním vyhrál 17:7, druhý prohrál 4:6. Ve finiši základní části soutěže tak stále drží pro play-off výhodnější třetí příčku právě před Eagles.

„Byly to hodně důležité zápasy,“ uvedl Boris Bokaj. „Potřebovali jsme přinejmenším jedno utkání vyhrát, abychom si udrželi třetí místo. V sobotu budeme ještě dohrávat dva zápasy v Brně proti Hrochům. Jsou sice poslední, ale hrají naposledy doma, budou se chtít vytáhnout. Jenže vyhrát, pokud možno dvakrát, potřebujeme i my,“ podotkl pravoruký nadhazovač se zkušenostmi ze zahraničních soutěží.

Do role hlavního kouče Arrows se Bokaj dostal poté, co v klubu skončil Američan Greg Brumley. „Klub nám doporučil to veřejně nerozpitvávat. Nesešly se naše vize, proto přišlo ukončení jeho smlouvy,“ podotkl Bokaj.

„Já už předtím dělal asistenta, takže plnit roli hlavního kouče už není pro mě tak složité. Jen mi to bere čas na individuální přípravu,“ řekl hrající trenér, který na nadhazovací kopec chodí při téměř každém extraligovém víkendu. „Když odkoučuju dva zápasy a v tom třetím jdu hrát, jsem kolikrát už vyšťavený. Ale taková je teď situace,“ poznamenal.

„Přemýšlel jsem o tom. Tohle je provizorní řešení pro tuhle sezonu. Chci ještě hrát a v přípravě se věnovat nadhazovačům. To je můj obor. Post hlavního kouče ještě odložím.“

A byť jde u baseballových Arrows o provizorní řešení trenérského postu, tým se drží v extraligové špičce. „Věříme, že základní část dohrajeme solidně. V play-off pak uděláme všechno pro to, abychom došli co nejdále, abychom to urvali,“ doplnil Bokaj.Najdete na iDNES.czmobilní verze