Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bohn zaútočil nízkým skóre, Čejka se v Zurich Classic drží na dohled

Jason Bohn, první kolo Zurich Classic 2010. | foto: AP

23 2010
Nejlepší výsledek prvního kola Zurich Classic of New Orleans zahrál Američan Jason Bohn. Jeho vynikajících 65 ran, tedy sedm pod par, je o dva údery lepší skóre, než jakého dosáhl kdokoli z dalších účastníků. O druhé místo se dělí pět golfistů. Alex Čejka skončil den s bilancí -2, což znamená dělenou 23. pozici.

Bohn se na TPC Louisiana připravil o ještě výraznější náskok na závěrečné jamce, kde zahrál své první bogey čtvrtečního kola. Teprve podruhé nezasáhl green v regulaci a na těžkém pětiparu už situaci nezachránil. "I tak jsem ale z takového výsledku nadšený," zářil v klubovně.

Muž, jemuž bude v sobotu sedmatřicet let, přesto zaznamenal nejlepší začátek ze všech svých letošních startů. Nižší skóre v úvodním kole neměl ani při svém děleném desátém místě na Northern Trust Open, ani při jedenáctém na Houston Open. V louisianském Avondale by mohl získat ještě větší podíl z dotace, která letos činí 6,2 milionu dolarů.

Když Bohn vyhrál svůj doposud jediný titul na turnajích PGA Tour, zahrál rovněž nízké skóre na úvod. Na B.C. Open v roce 2005 to bylo dokonce 64 ran. "Zahrál jsem dnes dva pěkné putty na prvních dvou jamkách," naznačil lídr, že jej to uklidnilo.

Dva údery za ním jsou rovněž hráči, kteří se na turnajích PGA Tour umisťují nejčastěji od 10. do 50. místa - Američané Jason Dufner, Chris Couch a Jeff Overton, s nimi pak Australan John Senden a Angličan Greg Owen (na snímku).

Greg Owen, první kolo Zurich Classic of New Orleans 2010.

"Tohle hřiště je otevřené a má velké greeny, takže nízká skóre se tu hrát dají," uvedl Dufner s dodatkem, že ale nesmí foukat. "Uvidíme podle počasí. Je možné, že lehce zaprší, pak tráva změkne," dodal.

Čejka, jenž začal na desátém odpališti, byl už na bilanci -3. Na své třinácté jamce pak přece jen zapsal bogey, vzápětí si čtvrtým birdie vrátil naději na top 10, hned nato se mu zase vzdálila. Po této sérii na čtyřparových jamkách se už skóre německého profesionála českého původu neměnilo.

Hodně zvláštní až unikátní je skórkarta Tima Herrona. Nenápadný čtyřicetiletý Američan by býval mohl být ve výsledkové listině hodně vysoko, jenže quadruplebogey na čtyřparové jamce číslo 10 jeho výkon dokonale znehodnotilo. Nestalo se přitom nic výjimečného, než že netrefil drive a pak čtvrtou ani pátou ranou nepřihrál na green. Herron ještě ale zachránil even par.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze