Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cítím novou výzvu, raduje se prostějovský Bohačík po přestupu do Belgie

Prostějovský křídelník Jaromír Bohačík (v bílém) se pokouší proniknout mezi svým bratrem Petrem Bohačíkem a Josefem Příhonským z Pardubic. | foto: Tomáš FraitMAFRA

14 2014
Před čtyřmi roky přišel Jaromír Bohačík do Prostějova jako mladík s velkou budoucností. Letos už patřil mezi opory stříbrných ligových medailistů a zazářil i při utkání výběru Mattoni NBL s All Star týmem polské Tauron Ligy. Další kroky křídelníka povedou do Belgie, kde Bohačík podepsal smlouvu se sedmým celkem nejvyšší soutěže Stella Artois Leuven.

"Hodně belgických týmů hraje evropské poháry. Budu více na očích a pokusím se uspět," plánuje kvalitní obránce s nebezpečnou střelbou z dálky.

Cítil jste, že po čtyřech letech potřebuje změnu?
Je to přesně tak. Každá změna prostředí přináší motivaci. Je to vždy nový impuls. Cítím před sebou další výzvu a doufám, že se prosadím.

Prostějovský trenér Choleva už během sezony říkal, že vám začíná být česká liga malá. Proč ale zrovna Belgie?
Bylo pár jiných nabídek, především z domácí soutěže. Chtěl jsem si ale vyzkoušet zahraničí, jednání se proto ubírala tímto směrem.

Máte představu o kvalitě belgické ligy?
Pět týmů hraje evropské poháry, takže to rozhodně není špatná soutěž. Hraje v ní deset celků, často se zahraničními hráči. Bude to krok do neznáma. Sám uvidím, jak se s novým prostředím poperu.

Lovaň je známá především cyklokrosovým fanouškům díky pořádání špičkových světových závodů. Jak je na tom basketbalový tým?
V poslední sestavě bylo několik Američanů. Těsně mu unikl postup do vyřazovací části. Snad to bude v příští sezoně lepší. O samotném městě toho zatím moc nevím. Snad jen to, že je půl hodiny od Bruselu.

To budete jako doma. V Bruselu je činorodá česká komunita…
(úsměv) To je pro mě novinka. Ale příjemná. Třeba se přijedou podívat na náš zápas.

V Prostějově, kde jste se dostal do velkého basketbalu, se v posledních letech vytvořila výborná parta. Nebude vám chybět?
Na ty čtyři roky nikdy nezapomenu. Začínal jsem v týmu plném cizinců, postupně ale v sestavě zůstali téměř výhradně naši hráči a všechno fungovalo bezvadně. Na hřišti i v kabině. Všichni jsme si to užívali. Bylo to nádherné, ale je třeba jít dál. Prostějovu přeju jen to nejlepší. Věřím, že se klukům opět bude dařit, a třeba zase postoupí do finále.

Jak se budete připravovat na sezonu v novém prostředí?
Hlásit se mám někdy v polovině srpna. A chci dorazit patřičně připravený. První dojem je vždy důležitý.

Nejdříve vás ale čeká příprava s béčkem národního týmu, ze kterého si trenér Ronen Ginzburg vybere hráče pro první výběr. Co od této přípravy očekáváte?
Budou to náročné dva týdny, ale těším se. A cíl je jasný. Chci se probojovat do sestavy a zahrát si za reprezentaci.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze