Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Black Bridge nabízí golfový předkrm od devítky do třináctky

Golfové hřiště Black Bridge v Praze na Černém Mostě. | foto: Martin Kabát

11 2010
Vlny, vlny a zase vlny. Přestože se nové hřiště rozkládá zdánlivě v rovině, terén rozhodně není žádná placka. Od pátku mohou nedočkavci okusit, jak se tady bude od příštího jara hrát. Na Černém Mostě je vždy na dvě odpolední hodiny otevřeno pět jamek. Na dohled Klánovického lesa i počernických paneláků se už rýsuje očekávaná pražská golfová chuťovka.

Původně měla být v provozu celá devítka, ale počasí plánu výstavby nepřálo. "Mohli bychom otevřít víc jamek. Máme hotovou osmnáctku, green šestnáctky. Ale chceme, aby to mělo logiku," vysvětluje šéf resortu Pavel Švehla, proč mohou zájemci zatím za stokorunu okusit jamky od budoucího čísla devět do třináctky.

A komu se třeba nechce, může se přijet jen podívat. Black Bridge má totiž už hotovou i klubovnu a restauraci, takže je jen zapotřebí neminout ten správný sjezd ze Štěrboholské radiály. Přehlédne se odtud celé budoucí hřiště, což bude hlavně na jaře příštího roku atraktivní záležitost.

Možná si někdo dá tu práci a bude novou osmnáctku fotografovat pravidelně ze stejného místa. Zachytí tak proměny hřiště, jež bude v konečné fázi osázeno 200 tisíci kusů různých dřevin. Od vzrostlejších stromů po různé keře, znepříjemňující hru.

Ale o to českým golfistům přece jde - zažít doma zase něco jiného. "Nabídneme něco, co hráči doma jen tak neviděli. Sousedíme s Klánovickým lesem, půlhektarový lesík je uprostřed hřiště," připomíná Švehla. A těší se, až uvidí areál na jihovýchodním pražském předměstí za patnáct let: "To bude hřiště nádherné. Teď je pěkné."

Původem stavař je i autorem designu. "Jsem vodohospodář. Hřiště bude dobře odvodněné, dobře zavlažované, nestane se, že na něm bude náhodná voda. Technologické zpracování stálo hodně peněz," pokračuje nejpovolanější průvodce.

Golfové hřiště Black Bridge v Praze na Černém Mostě.

Svůj výtvor popisuje jako parkové hřiště, které bude mít i své perly jako ostrovní green. "Některé jamky se hrají z kopce, hřiště dává zajímavé výzvy," pokračuje Švehla. Výškový rozdíl mezi nejníže a nejvýše položeným bodem je 38 metrů, takže znalec si ono vlnění terénu dokáže dobře představit.

O návštěvnost nikdo nemá strach. Klub zatím nemá v plánu budovat členskou základnu, protože hlavní město je hladové po dostupných hřištích, takže zaplněné bude asi hustě. A kdo ví, třeba tím, jak blízko je i husté městské zástavbě, pomůže ke "znormálnění" vztahu negolfové veřejnosti k této hře. Skrz hřiště totiž povede jak cyklostezka, tak chodník pro pěší.Najdete na iDNES.czmobilní verze