Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Björn v Portugalsku stále ve vedení, může po dlouhé době vyhrát turnaj

Thomas Björn je jedním z nejúspěšnějších dánských golfistů, má na svém kontě devět titulů | foto: AP

12 2010
Patří mezi nejúspěšnější dánské golfisty. Zahrál si Ryder Cup. Na European Tour vyhrál devětatřicetiletý Thomas Björn devět turnajů, ale naposledy se z titulu radoval před čtyřmi lety na Irish Open. Nyní má slušnou šanci svou sbírku rozšířit.

Thomas Björn si na Estoril Open de Portugal rozpomíná na lepší časy své kariéry. Zatímco letos šestkrát po sobě neprošel cutem, minulý týden se držel na Wales Open na třetím místě a až pokaženým finálovým kolem skončil devátý. Záhy v pondělí úspěšně zvládl předkvalifikaci na British Open.

Thomas Björn, Open de Portugal

Ve formě je i v Portugalsku, má šanci na opravu zaváhání z Walesu. Do závěrečného dne totiž půjde s náskokem tří ran na Richarda Greena z Austrálie.

Björnovi se podařilo zopakovat pátečních 65 ran, ale nyní měl čistou skórkartu, když celý den nemusel ani jednou připisovat ránu, naopak sedmkrát zahrál birdie.

Thomas Björn, Open de Portugal

Bez bogey prošel sobotou i Green. Ten na osmnáct jamek potřeboval dokonce o ránu míň než Björn, tudíž 64 úderů. Je to nejlepší sobotní výkon celého startovního pole.

I Damien McGrane nemusel v sobotu do své skórkarty zapisovat bogey, ale narozdíl od svých dvou soupeřů, kteří jsou před ním, nedokázal zahrát víc než čtyři birdie. I proto na Björna ztrácí pět úderů.

Damien McGrane, první kolo Estoril Open.

Kupředu se posunul i nejvýše nasazený hráč na turnaji - 81. hráč světa a loňský nováček roku Chris Wood. Anglický dlouhán opět dokázal zahrát pod sedmdesát ran, v sobotu dokonce 66 úderů a poskočil o dvanáct příček na sedmé místo.

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze