Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bilance stolních tenistů Liberce: zažili nejrušnější sezonu v historii

Stolní tenis, ilustrační foto | foto: Petr Lemberk, MAFRA

10 2015
Stolní tenisté z SKST Liberec mají za sebou nejrušnější sezonu v historii klubu. A mužský A-tým už teď vyhlíží další, rovněž extraligový ročník. Hala v Nových Pavlovicích byla v uplynulé sezoně téměř vždy nabitá fanoušky. Největší klub v republice totiž neustále expanduje a míří na nejvyšší mety. Obnovená účast v extralize proto byla pro severočeskou ping-pongovou baštu vítanou vzpruhou.

Hvězdný Košťál

Do nejvyšší české soutěže vplul Liberec i s nečekanou posilou, trojnásobným mistrem ČR Radkem Košťálem. „Jeho přínos byl úžasný. Jak výkonnostně, tak lidsky,“ oceňuje manažer libereckého oddílu Martin Protiva.

Košťál nakonec skončil v bodování nejvyšší soutěže druhý a drží šňůru 25 zápasů v řadě bez porážky. Přesto s kolegy Medkem a Jahodou bojovali o udržení mezi elitou neúspěšně. Po administrativních změnách je však už potvrzené, že se v Liberci bude extraliga hrát i nadále, navíc opět s Košťálem.

Talentovaná mládež

Další libereckou pýchou je práce s mládeží. „Snažíme se přivést ke sportu co nejvíce dětí. A ty nejlepší z nich pokud možno přiblížit k absolutní špičce,“ říká Protiva. V Pavlovicích se dařilo obojí. Tréninky jsou zaplněné a úspěchy přibývají. Tím největším bylo druhé místo na MČR družstev starších žáků.

Michal Blinka ze stříbrného týmu pak vybojoval skvělé 3. místo na mezinárodním Prague Open. Skvěle si vedou i nejmenší – Štěpán Waldhauser s Monikou Pařízkovou posbírali mezi nejmladšími žáky spoustu medailí.

Veteránský bronz

Věk není ve stolním tenisu překážkou. Legendární Oldřich Mikula by mohl vyprávět. I letos si z mistrovství Evropy veteránů v Tampere přivezl cenný kov, v kategorii nad 80 let s kolegou Ježkem vydřeli bronz. Na republikové úrovni si báječně vede i šedesátník Miroslav Svědík.

„Je skvělé v hale vidět za jedním stolem bojovat skoro 80letého Oldu Mikulu třeba s desetiletým Štěpánem Waldhauserem. V tom je kouzlo pinčesu,“ tvrdí liberecký manažer, kterého těší i spolupráce s komunitním střediskem Kontakt, díky kterému chodí hrát více než 20 seniorů ping-pong do další herny v Home Credit Areně.

Hendikepovaní a paralympiáda

Liberec krásně reprezentují i pohybově omezení sportovci. Nejvýrazněji se vede Jiřímu Suchánkovi, nejlepšímu hendikepovanému sportovci Liberecka za rok 2014.

Ten ovládl mezinárodní turnaj vozíčkářů v Lašku a výrazně se přiblížil účasti na paralympijských hrách v Rio de Janeiru 2016. Spolu s René Taušem a Lubošem Přibylem pak získali titul mistra ČR ve družstvech. Tauš přidal i prvenství ve dvouhře. „Sám už ani nevím kolikátý. Odhaduji tak desátý,“ dodal po triumfu.

Pořadatelské úspěchy

SKST Liberec patří mezi nejaktivnější i při organizování velkých akcí. Kromě desítek menších krajských turnajů pro mládež i dospělé byly letos pomyslné vrcholy celostátní turnaj veteránů, Český pohár vozíčkářů a zejména MČR staršího žactva.

„Mistrovství bylo asociací vyhlášeno jako nejlepší ze všech, což nás těší a motivuje do další práce,“ řekl Protiva.

Nové prostory

Velikou vzpruhou pro SKST bylo i dokončení zázemí. Nově vzniklé Sport Centrum Pavlovice je napojené na ping-pongovou halu a nabízí komfortní prostory pro hráče a hráčky.

Ostatní členové rodiny se navíc mohou zabavit při různorodých aktivitách ve dvou nových tělocvičnách. Harmonogram nabízí lekce aerobiku, jógy, TRX a mnoho dalšího.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze