Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bílá místo růžové? Pro Vaidišovou žádná potíž

21 2006
Praha - Předloni neprošla kvalifikací, minulý rok ji ve třetím kole zastavila Ruska Kuzněcovová. Česká tenistka Nicole Vaidišová se chystá ke třetí účasti ve Wimbledonu, tentokrát jako 13. hráčka žebříčku WTA. Před dvěma týdny došla do semifinále Roland Garros a teď stojí před třetím grandslamem sezony.

"Myslím, že Nicole úspěch z Paříže stresovat nebude. Nesmí cítit tlak kvůli obhajobě předchozích výsledků, nebo tomu tlaku nesmí podlehnout. Ale aby byla stále lepší a lepší, proto ten tenis dělá," říká nevlastní otec a trenér Nicole Vaidišové v jedné osobě Aleš Kodat.

"Cesta nahoru je těžká, ale obhajoba pozic ještě těžší," dodává jedním dechem.

Nejoblíbenějším povrchem Vaidišové je beton, přesto se těší i na wimbledonskou trávu, jak uvedla po návratu z Paříže.

"Tráva je jen jednou za rok, navíc mám na Anglii dobré vzpomínky. Věřím, že předvedu svůj nejlepší výkon," přeje si před dalším z vrcholných turnajů sezony.

V minulých dnech na trávě několikrát trénovala. Z Prahy, kde bydlí, to na sestříhaný pažit neměla daleko.

"Hráli jsme ve sportovním centru v Nymburku. Úplně srovnat s Wimbledonem se to samozřejmě nedá, jsou tam jiné podmínky a jiná tráva, ale i tak to bylo výborné. Zvyknete si na zelenou barvu a jiný pohyb na kurtu," vysvětluje Aleš Kodat. 

Na předcházejícím grandslamu v Paříži sedmáctiletá česká hráčka udivila tenisový svět. V osmifinále vyřadila domácí Amélii Mauresmovou, světovou jedničku, ve čtvrtfinále Američanku Venus Williamsovou.

Senzační cestu Vaidišové zastavila až v semifinále Ruska Světlana Kuzněcovová. Ta Kuzněcovová, která Vaidišovou vyřadila loni ve třetím kole Wimbledonu.

"V mužích bude určitě velkým favoritem Roger Federer, v ženské části turnaje se může stát cokoliv. Bude to vyrovnané. Nedávám si konkrétní cíl, budu to brát zápas od zápasu," říká Vaidišová před startem na travnatých kurtech All England Clubu.

V pauze mezi grandslamy v Paříži a Londýně Vaidišová odpočívala, trénovala a také skládala zkoušky na obchodní akademii. Úspěšně, i když v některém případě profesoři ohodnotili její vědomosti dvojkou. Známkou, o které sama tvrdí, že ji nesnáší.

"Teď má Nicole téměř veškeré školní povinnosti za sebou, zbývající věci už se dají vyřídit po internetu," říká Kodat.

Usměje se při povídání na téma Wimbledon a tradice. Jedinou módní barvou nejstaršího tenisového turnaje na světě je totiž bílá, ostatní barvy zůstávají zapovězeny. "Růžové" tažení z Paříže se tak v podání Vaidišové zcela jistě ve Wimbledonu opakovat nebude.

"To nebude žádný problém, Nicole se ráda obléká i do bílé. A tradice včetně té wimbledonské se jí líbí a respektuje je."

Autoři:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze