Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bikerka Huříková bez práce dlouho nezůstala, bude jezdit ve Španělsku

Tereza Huříková v dresu týmu Trek Lorca Taller del Tiempo | foto: Archiv Terezy Huříkové

23 2009
Tereza Huříková už má jasno o svém novém působišti. Dvaadvacetiletá bikerka se až do roku 2012 upsala španělskému týmu Trek Lorca Taller del Tiempo, kde by tedy měla působit až do olympiády v Londýně. Huříková si musela hledat nové angažmá poté, co její stávající zaměstnavatel Česká spořitelna MTB Team ukončil v říjnu spolupráci s profesionálním týmem.

Česká olympionička z Pekingu měla několik nabídek, nakonec se rozhodla pro mezinárodní tým, jehož sídlo je asi 150 kilometrů od Alicante.

"Definitivně jsme se dohodli před týdnem, smlouvu jsme podepsali na tři roky," řekla Huříková na tiskové konferenci. Týmový dres vyměnila po pěti letech spolupráce s Českou spořitelnou.

S manažerem týmu Juanem Antoniem Vilarem Lópezem byla v kontaktu už delší dobu. "Nabídku mi poslal už před rokem, ale to jsem ještě jezdila za Spořitelnu. Využila jsem ji, až když jsem se dozvěděla, že tým končí," uvedla.

Ve hře prý bylo víc možností a to i z České republiky. "Měla jsem pět až deset nabídek, nakonec jsem postupovala vylučovací metodou. Jdu tam, kde mi nabízejí nejlepší podmínky, " dodala. "Máme velmi kvalitní kola Trek a finančně si rozhodně nepohorším.

Tým budou tvořit čtyři závodníci, dva muži a dvě ženy. Spolu s ní budou v celku 14. muž světového žebříčku Sergio Mantecón, Juan Pedro Trujilla a Sandra Santanyesová.

Tereza Huříková v dresu týmu Trek Lorca Taller del Tiempo

Ve Španělsku ale Huříková příliš nepobude. "Během sezony budeme mít zázemí v Německu. Ve Španělsku je jen jeden závod, a to hned na začátku sezony. Výhodou je, že během zimy mohu do Španělska přijet a připravovat se tam."

Priority dvaadvacetileté bikerky zůstávají nadále stejné. "Závody Světového poháru, mistrovství světa i Evropy." Soustředit se bude i na podniky kategorie C1 především v Německu a ve Švýcarsku.

Chce se objevit i v tuzemsku. "Určitě chci absolvovat mistrovství republiky na horských kolech i v časovce. Další závody po dohodě s reprezentačním trenérem."

Huříková věří, že v novém týmu najde novou motivaci. "Sice nevím, jak mě to posune výsledkově, ale rozhodně mi to pomůže psychicky. Na změnu se těším. Věřím, že to bude pro mě nový impuls."

Po devíti letech se Huříková se také loučí se svým stávajícím trenérem Jiřím Lutovským. Nově ji bude připravovat Ital Domingo Copelli.

"Změna trenéra je přirozený vývoj každého závodníka. Těším se na jinou cestu. To ale neznamená, že bych s Jirkovou prací nebyla spokojená," usmála se rodačka z Vimperka.

Letošní sezona jí příliš nevyšla

Huříkové se letošní sezona nevyvedla podle plánů. V březnu si přivodila zlomeninu klíční kosti, vinou které zmeškala úvodní tři závody Světového poháru.Jejím nejlepším umístěním v seriálu byla 17. pozice v kanadském Bromontu.

Na zářijovém světovém šampionátu v australské Canbeře obsadila 14. místo v kategorii do 23 let, stejně dopadla o dva měsíce dřív na mistrovství Evropy.

Startovat měla i na silničním MS, z účasti ji ale vyřadila viróza.

Kam že to přestoupila? divil se trenér

"A kam že přestoupila?" divil se do telefonu Huříkové bývalý trenér a manažer Jiři Lutovský. "Tak to jsem v životě neslyšel. Na hledání týmu jsem se nepodílel," dodal.

Huříková s Lutovským končí osmiletou spolupráci. Společně dosáhli na bikové vrcholy v juniorských kategoriích.

"Samozřejmě mě to mrzí, vzešlo to od Terezy," pokračoval Lutovský. "Doufám ale, že ji nové prostředí správně namotivuje, a že si z toho vezme to nejlepší."

Strach o opakování scénáře bikera Jaroslava Kulhavého ale nemá. Ten coby juniorský mistr světa přestoupil do megastáje Cannondale, musel se přestěhovat, aby byl pod dohledem týmu, a celou sezonu se trápil.

"U Terezy to ukáže první sezona," doufá její bývalý kouč. "Musí si najít vlastní cestu, aby ji už nikdo nevodil za ruku. Snad získá víc sebevědomí, což by ji mohlo posunout dopředu."

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze