Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Netradiční dvojboj. Trčka premiérovým mistrem republiky v BikeGolfu

BikeGolf | foto: Lukáš Haberzettl

2 2014
Historicky první mistrovský titul v BikeGolfu, dvojboji složeného z cyklistického závodu a hry na golfové osmnáctce, získal golfový profesionál Petr Trčka. "Byl to nejvydřenější golf v mém životě", řekl šampion. "Ještě nikdy jsem nemusel v sobotu absolvovat MTB maraton a v neděli se postavit na první týčko k odpalu."

S náročnou cyklistickou tratí o délce 32 kilometrů a osmnáctijamkovým hřištěm Čertovo Břemeno si nejlépe poradil Trčka. Ten sice ani v jedné disciplíně neobsadil vedoucí pozici, ale třetí místo v závodě kol a druhé místo v golfovém turnaji mu zajistilo celkové prvenství.

Trčka ztratil na nejlepšího cyklistu závodu 14 minut a 59 sekund, což v přepočtu znamenalo při začátku golfového turnaje ztrátu devíti ran (koeficient přepočtu byl 1 minuta a 30 sekund ztráty na nejrychlejší čas = jedna golfová rána). Trčka ale skvělým výkonem 73 ran (při paru hřiště 70) toto manko dohnal a nechal za sebou všechny své soupeře.

V jízdě na kole exceloval někdejší cyklistický profesionál Milan Spěšný (ročník 1977), a to celkovým časem 1 hodina, 23 minut a 34 sekund. V golfu však zahrál 105 ran a skončil v druhé polovině výsledkové listiny, což mu nakonec vyneslo celkovou čtvrtou pozici, těsně pod stupni vítězů.

Těsně pod stupni vítězů skončil i český olympionik, skikrosař Tomáš Kraus, několikanásobný vítěz Světového poháru. Zajel devátý nejlepší cyklistický čas (1:47:09) a zahrál 90 ran (12. místo), celkově obsadil čtvrtou pozici. „Určitě to nebylo pro slabé povahy - hodně těžké kolo a možná ještě těžší podmínky při golfu," připomněl Kraus.

V kategorii žen vyhrála Alena Klierová s cyklistickým časem 2:15:19 a golfovými 90 ranami. V soutěži tříčlenných týmů patří první místo Golfu Příbram ve složení Jiří Spudich, Jiří Boukal, a Pavel Slepička.

„Splnil se náš cíl, vyhrál univerzální závodník, který v obou disciplínách předvedl sportovně nesmírně kvalitní výkon," řekl Martin Raufer za pořadatelský časopis Velo. "Ale naprosto oceňuji všechny účastníky mistrovství, protože už jen dokončit oba závody bylo náročné.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze