Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonistky Německa vyhrály štafetu SP

14 2000
R u h p o l d i n g - Bezchybná střelba pomohla německým biatlonistkám k vítězství ve štafetě na 4x7,5 km Světového poháru před domácím publikem v Ruhpoldingu. Čtveřice Uschi Dislová, Katrin Apelová, Andrea Henkelová a Martina Zellnerová porazila v boji o zlato ruské kvarteto o 44,5 sekundy.
Třetí místo s výrazným odstupem obsadily Ukrajinky. Na solidním pátém místě skončila česká štafeta Kateřina Losmanová, Jitka Šimůnková, Irena Česneková a Eva Háková.
Němky oplatily Ruskám porážku z minulého týdne ze štafety v Oberhofu. Z počátku se však zdálo, že se situace bude opakovat.
Na prvních dvou úsecích biatlonistky Ruska zásluhou Olgy Pylevové a Galiny Kuklevové vedly. Jenomže pak Světlana Černousovová při střelbě ve stoje zaváhala, třikrát dobíjela a Henkelová dostala Němky do čela. Zellnerová vedoucí pozici na posledním úseku s
přehledem udržela. Česká štafeta od začátku bojovala o páté místo. Na této pozici předávala Losmanová Šimůnkové. Česneková měla na dohled třetí Slovenky i čtvrté Ukrajinky, ale běžecky ztratila a Háková páté místo uhájila. Olena Zubrilovová, trojnásobná mistryně světa, posunula Ukrajinky na třetí místo před Slovenky.

Výsledky - ženy, štafeta (4x7,5 km):
1. Německo (Dislová, Apelová, Henkelová, Zellnerová) 1:21:40,8 (0 trestných kol), 2. Rusko -44,5 (0), 3. Ukrajina - 3:05,6 (0), 4. Slovensko -4:05,3 (0) 5. ČR (Losmanová, Šimůnková, Česneková, Háková) -4:48,5 (0), 6. Japonsko -5:54,7 (1).
Hodnocení štafet SP:
1. Rusko 110, 2. Německo 102, 3. Ukrajina 92, ... 4. ČR a Slovensko po 82.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze