Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

A zase zpívá... Biatlonistka Soukalová vystřihla na závěr sezony Venus

Gabriela Soukalová | foto: Reuters

24 2014
Důvodů k oslavě má několik: v Soči získala dvě olympijská stříbra, v uplynulé sezoně vyhrála tři závody Světového poháru, v konečném hodnocení seriálu obsadila čtvrtou pozici a navíc v Oslo převzala křišťálový globus za vítězství v hodnocení vytrvalostního závodu. Oslavu doprovodila po svém: Gabriela Soukalová zapěla na slavnostním biatlonovém galavečeru.

24letá česká biatlonistka je svým zpěvem známá - na začátku sezony 2012/13 se uvedla amatérským videem, které v rámci domácího úkolu natočil na fotoaparát spolužák. Tehdy pěla baladu Scarborough Fair. "To bylo takový poloamatérský," vysvětlovala.

Zcela ojedinělé vystoupení předvedla na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Na závěrečném ceremoniálu po úspěšném šampionátu zpívala písničku Don't Speak od No Doubt - jako výsledek sázky s trenérem ženského týmu Jindřichem Šikolou. Vsadili se, že pokud získá medaili, tak na konci mistrovství divákům zazpívá. A Soukalová byla členkou české bronzové smíšené štafety. "Bylo to krásné a moc mě to bavilo,"  netajila.

Takhle zpívala Soukalová loni na galavečeru českého biatlonu:

Pro Mezinárodní biatlonovou unii (IBU) si s kolegy zahrála Lépe v krátkém filmu na téma "Špion, který miloval biatlon". A opět zpívala, tehdy For Your Eyes Only. Vystoupila i na vyhlášení nejlepších českých biatlonistů, občas zpívala v klubech. Ale v olympijské sezoně pěvecká vystoupení omezila. "Možná na nějaké dojde, když bude opravdu čas na oslavu," říkala. 

Na konci sezony přišel. Tak v Oslo slib splnila. S trojicí biatlonových kolegů Lowellem Baileym, Jeanem Guillaumem Beatrixem a Larisou Nedbajevovou si střihla známý hit ze 70tých let Venus. Video, které zveřejnila IBU, pochází "z generálky". A česká biatlonistka v něm opět září...

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze