Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vzestup biatlonistů pokračuje. Šlesingr dojel ve stíhacím závodě třetí

PARÁDNÍ VÝSLEDEK. Michal Šlesingr slaví třetí místo ve stíhacím závodu v Ruhpoldingu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

9 2016
Biatlonista Michal Šlesingr potvrdil výkonnostní vzestup. Ve stíhacím závodě v Ruhpoldingu se posunul z osmého místa na třetí a přinesl tak české mužské reprezentaci první stupně vítězů v sezoně. Ondřej Moravec dojel osmý, Michal Krčmář na 21. místě. Vyhrál Rakušan Simon Eder.

Kruh se symbolicky uzavřel - před rokem byl Šlesingr při závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu na stupních vítězů naposledy, nyní se tam ve stíhacím klání na stejném místě vrátil.

ON-LINE

Závod jsme sledovali v podrobné reportáži

Tentokrát může být radost o to sladší, že třetí místo přišlo jako stvrzení na výkonnostní vzestup. Po nevydařeném prvním trimestru, v němž Češi marně atakovali elitní desítku, se dočkali výrazného zlepšení v pátečním sprintu - a nyní i ve stíhacím závodu.

Velký podíl na tom má právě Šlesingr - v pátek osmý, tentokrát do posledních metrů bojoval o druhé místo se suverénem Martinem Fourcadem.

Nakonec těsně padl, přesto je pro něj třetí místo velkým úspěchem. Pomohl mu rychlý běh a bezchybná střelba, čímž nadchnul reprezentačního šéftrenéra Ondřeje Rybáře: „Zaslouží pochvalu. Jsem rád, že se mu to povedlo a navázal na včerejší dobrý střelecký výkon,“ řekl v přenosu České televize.

Favority zradila poslední střelba

Do poloviny závodu to byl z českého pohledu takřka excelentní den. Moravec i Šlesingr stříleli čistě a drželi se v blízkosti největších favoritů a stupňů vítězů.

Až s přechodem na střelbu vestoje se jejich cesty rozdělily. Moravec udělal chybu, zato Šlesingr pálil znovu „za nula“. První z nich musel na trestné kolo, druhý se vydal se ztrátou 16,2 sekundy na čelo na trať.

Vepředu jela silná pětičlenná skupina složená z Edera, bratrů Bö, Svendsena a Martina Fourcada. Za nimi se s mírným odstupem ze všech sil držel osamocený Šlesingr.

Bylo zjevné, že poslední střelba rozhodne.

Eder předvedl rychlopalbu a jel si pro triumf. Ale další selhávali: Fourcade jedna chyba, to samé Svendsen a Tarjei Bö. Johannes Bö mířil dvakrát vedle a z boje o stupně vítězů vypadl.

Fotogalerie

Zato Šlesingr pálil čistě!

Ze střelby odjel třetí se ztrátou 20 sekund na suverénního Edera, ale jen čtyři sekundy za druhým Fourcadem. Dotáhl se na něj - a s běžecky skvěle vybaveným Francouzem bojoval až do konce o druhé místo.

Nakonec o něj těsně přišel, ale smutnit nemusel.

Moravec udělal jednu chybu i na poslední střelbě, přesto se i on vešel do elitní desítky, skončil osmý. „Taky si zaslouží pochvalu, ale ty dvě chyby tam nemůžou být, pokud chce pomýšlet na stupně vítězů,“ řekl šéftrenér Rybář.

Čechy může každopádně těšit skvělý běžecký čas - Šlesingr měl šestý nejlepší, Moravec osmý.

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu

Muži

Stíhací závod na 12,5 km: 1. Eder (Rak.) 33:19,1 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -4,2 (2), 3. Šlesingr (ČR) -5,1 (0), 4. T. Bö -8,0 (3), 5. Svendsen (oba Nor.) -26,2 (2), 6. Smith (Kan.) -45,0 (1), 7. J. Bö (Nor.) -45,1 (4), 8. Moravec (ČR) -50,0 (2), 9. Garaničev (Rus.) -51,8 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -52,7 (1), ...21. Krčmář -1:44,2 (2), 49. Krupčík (oba ČR) -4:07,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 481 b., 2. Svendsen 394, 3. T. Bö 360, 4. Björndalen (Nor.) 337, 5. Schempp (Něm.) 331, 6. Fillon-Maillet (Fr.) 329, ...20. Moravec 170, 30. Šlesingr 125, 35. Krčmář 96, 49. Soukup (ČR) 37, 76. Krupčík 3.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze