Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čechům nešla střelba a na čele nevydrželi: Šlesingr 19., Moravec 20.

Ondřej Moravec v cíli stíhačky Světového poháru ve švédském Östersundu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

7 2014
Na startu to vypadalo nadějně - díky skvělému sprintu vyráželi do nedělního stíhacího závodu Ondřej Moravec z druhého místa a Michal Šlesingr ze čtvrtého. Jenže mimořádná forma českým biatlonistům nevydržela - oba udělali na střelnici pět chyb a propadli se do druhé desítky. Šlesingr dojel 19., Moravec hned za ním. Vyhrál Martin Fourcade.

Tři Češi dojížděli do cíle stíhacího závodu za sebou. Nejprve Michal Šlesingr, pak Ondřej Moravec, za nimi Tomáš Krupčík.

Jen ten poslední z nich mohl být spokojený: zásluhou skvělé střelby (jen jedna chyba) se vyšvihl o dvanáct míst výš a zajel nejlepší výsledek v kariéře.

Další dva měli ambice jiné.

Šlesingr: Není to ostuda, ale chyby mrzí

Z Östersundu odjede s vynikající vizitkou: třetí, čtvrté a dvacáté místo. „Jsem spokojený, ostatní výsledky to dnešní zklamání přebíjejí,“ uvedl Šlesingr na biatlonovém webu českého týmu. „Být do dvacítky není žádná ostuda. Ale chyby ve střelbě mě mrzí, přestože podmínky nebyly jednoduché.“

Moravec byl v sobotním sprintu druhý, a tak vyrážel do nedělního závodu hned za Martinem Fourcadem. Šlesingr útočil ze čtvrté pozice a měl na dosah žlutý dres pro vedoucího závodníka Světového poháru - po sobotě mu chybělo jen pět bodů.

Jenže naděje na slibný výsledek se brzy rozplynuly.

Po první střelbě ještě ne - Moravec sice udělal jednu chybu, stále se však oba drželi v elitní desítce. Na druhé položce však Moravec minelu zopakoval, Šlesingr rovněž dvakrát mířil vedle - a Češi se propadali.

Zatímco na čele se v napínavém souboji přetahovali o vedení Fourcade a Slovinec Fak, čeští reprezentanti bojovali, aby se udrželi alespoň v elitní dvacítce. Ani střelba vestoje jim totiž nevyšla - každý udělal tři chyby a bylo jasné, že po skvělém úvodu sezony přijde v neděli propad.

Z druhého místa do kopru, štvalo Moravce

Zbavil se sice smůly, která ho pronásledovala v prvních závodech, tentokrát však Ondřeje Moravce srazily vlastní chyby. „Co víc mám k dnešnímu výsledku dodat? Vždyť to bylo z druhého místa rovnou do kopru,“ mrzelo ho.

„Michal ani Ondra to střelecky nezvládli. S pěti trestnými koly se nedá jet vepředu. Pravda, Fourcade vyhrál i se čtyřmi, ale to je momentálně trochu jiná třída,“ řekl trenér mužské reprezentace Marek Lejsek v přenosu ČT sport.

„Michal zvládl relativně dobře první položku, u druhé udělal chyby. Jedna rána byla nahoře a druhá utržená na pět hodin. Ondra měl asi polohu trochu jinak než při nástřelu, celé to střílel vpravo. Tam to smrdělo i třemi chybami, takže z toho ještě vybruslil celkem dobře,“ dodal.

Biatlonový Světový pohár v Östersundu zakončí závod žen, který začíná v neděli ve 13.30.

Světový pohár v biatlonu v Östersundu

Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 33:54,9 (4 tr. okruhy), 2. Šipulin (Rus.) -10,0 (1), 3. Svendsen (Nor.) -26,3 (2), 4. Fak (Slovin.) -26,7 (3), 5. Landertinger (Rak.) -26,8 (1), 6. Schempp -28,1 (1), 7. Birnbacher (oba Něm.) -31,6 (1), 8. Os (Nor.) -43,0 (1), 9. Béatrix (Fr.) -57,0 (2), 10. Björndalen (Nor.) -1:03,2 (3), ...19. Šlesingr -1:52,5 (5), 20. Moravec -1:55,1 (5), 21. Krupčík -2:01,8 (1), 43. Krčmář (všichni ČR) -3:46,8 (4).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 25 závodů):
1. Svendsen 144 b., 2. M. Fourcade 120, 3. Šlesingr 113, 4. Fak 108, 5. Moravec 104, 6. Björndalen 103, ...32. Krupčík 28, 51. Soukup 8.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze