Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trochu mě rozhodilo, že jsem nezačala střílet uprostřed, říkala Vítková

21 2015
Střelecké trápení z Kontiolahti je zapomenuto, Veronika Vítková opět běhá s těmi nejlepšími na světě. Z 20 terčů jich zasáhla ve stíhacím závodě v Chanty Mansijsku celkem 17 a v cíli ji evidovali coby pátou ženu předposledního pohárového klání sezony.

Další povedený závod, řekla byste?
Jo, pořád jsem se v něm držela nahoře. I když jsem se nejdřív trochu rozhodila první položkou, když jsem si neuvědomila, že chci tu ležku střílet odprostředka, a začala jsem ji zase postaru odleva.

A v průběhu položky vám to najednou došlo?
Po první ráně spadl levý terč, najížděla jsem na ten druhý zleva a v tu chvíli mi to sepnulo, že jsem vlastně měla začít uprostřed. Jak říkám, malinko mě to rozhodilo a jednou jsem pak minula.

Druhá položka už proběhla klidněji?
Ta už jo, první rána mi sice při ní nespadla, ale jinak byla v pohodě.

Po celou stíhačku jste se dnes pohybovala do 6. místa. To vám dodávalo klidu?
Ony holky za mnou docela chybovaly, tak jsem si to pořád víceméně hlídala a zůstávala na zhruba stejných pozicích.

Fotogalerie

V zádech jste dlouho měla Valju Semerenkovou, vaši přímou konkurentku ve Světovém poháru. Dnes jste ji o jedno místo porazila, ale zároveň jste už nejspíš na trati tušila: Na konečné třetí místo v poháru mi to stačit nebude.
To nebude. Valja už je bodově daleko. Navíc jsem zrovna dneska před startem koukala, jaké jsou škrty bodů, a to pro mě není nic dobrého, protože Valja téměř nic neodečítá a já naopak hodně.

Ovšem až daleko za vámi je v pohárovém pořadí pátá Hildebrandová, takže si můžete poslední hromadný závod v neděli i tak trochu vychutnat. Pokud to tedy jde...
Jde to, právě proto, že je poslední. To vědomí nás na startu bude posilovat. Už na to všechny docela myslíme.

Na start „hromaďáku“ se navíc poprvé budete chystat i s vaší spolubydlící na pokoji Evou Puskarčíkovou, která v něm zažije ve Světovém poháru premiéru. Jakou jí můžete dát radu?
Ona si asi se mnou nebude předtím moc povídat, protože bude nervózní, a když je Evik nervózní, tak toho moc nenapovídá. Včera, když měla jet sprint s jedničkou, taky toho moc nenamluvila. Radu ji mohu dát snad jen jednu: Užij si ten poslední závod!

V boji o velký glóbus dnes Darja Domračevová odskočila Kaise Mäkäräinenové a sahá po nejcennější trofeji. Byla by podle vás zaslouženou vítězkou?
Myslím, že jo. Obě předváděly hodně vyrovnané výkony a praly se o ten glóbus do poslední chvíle. Ale Darja je v konečném součtu prostě lepší.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR PROGRAMÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 24 000 - 29 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze