Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V září těhotná, teď zlatá. Po porodu je vše snadné, řekla biatlonistka

COMEBACK DOKONÁN. Francouzská biatlonistka Marie Dorinová Habertová se dokázala bezvadně vrátit po porodu - půl roku poté vybojovala na MS v Kontiolahti zlato ve sprintu. | foto: Reuters

8 2015
Počítalo se s ní do širšího okruhu favoritek. Ale francouzská biatlonistka Marie Dorinová Habertová dokázala být úplně nejlepší - ve sprintu na mistrovství světa ve finském Kontiolahti se nejlépe vypořádala s obtížnými podmínkami a vyhrála zlato. Jen půl roku poté, co porodila dceru Adele.

„Chtěla jsem být na pódiu. Ale vyhrát? Myslela jsem, že to pro mě bude příliš těžké,“ řekla 28letá biatlonistka.

Mistrovství světa pro ni začalo pohádkově. Nejprve brala stříbro se smíšenou štafetou, v sobotu zvládla složitý sprint v chumelenici jen s jednou chybou na střelnici a dočkala se první zlaté medaile.

Takový scénář přitom mohl ještě před pár měsíci přijít leckomu neuvěřitelný.

Francouzská biatlonistka Marie Dorinová Habertová trénovala i během těhotenství.

Jenže Dorinová Habertová je v tréninku extrémně poctivá. Fotografové ji zachytili, jak dře i během těhotenství. Porodila šestnáctého září a 15 dnů poté ji objektivy reportérů znovu odhalily, jak trénuje.

Lékaři odhadovali, že by se mohla vrátit do Světového poháru v únoru. Ona ale naskočila už o měsíc dříve a v Oberhofu pomohla francouzské štafetě ke druhému místu.

Přesto zůstávala v prognózách opatrná: „Uvidíme, jak mi to dál půjde. Budu to brát týden po týdnu. Hlavní bude mistrovství světa v Kontiolahti.“

Na vrchol sezony se však dokázala připravit bezvadně. V čem tkví kouzlo jejího úspěchu? „Porod byl opravdu těžký. A po něm mi všechno přijde snadné,“ vykládala s úsměvem podle agentury AFP.

Sprinterským zlatem svůj comeback perfektně dokonala.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze