Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skvělý biatlonový návrat: 110 dnů po porodu získala Francouzka stříbro

ZPĚT NA TRATI. Marie Dorinová Habertová, olympijská medailistka z Vancouveru, se po porodu vrátila na trať - a hned získala stříbro ve štafetě. | foto: www.biathlonnewsinternational.com

12 2015
Devatenáctého září porodila dceru Adele. Šestého prosince už znovu závodila. A sedmého ledna se vrátila do Světového poháru. Velmi povedeně: zdařilým úsekem pomohla Marie Dorinová Habertová francouzské biatlonové štafetě ke druhému místu. „Ale hlavním cílem zůstává světový šampionát,“ připomněla.

Byla to právě ona, která mohla zkomplikovat českou cestu za štafetovým triumfem. Na druhém úseku nechtěně zlomila hůlku Gabriele Soukalové. „Podle mě chtěla Marie nastoupit a nevšimla si, že tam mám hůlku. V takové rychlosti to kolikrát neodhadnete,“ popisovala Soukalová.

Navzdory této mírné patálii zažila Habertová skvělý návrat. Na střelnici chybovala jen jednou, štafetu předávala v těsném kontaktu s vedoucími Ukrajinkami. Nakonec z toho bylo pro Francii stříbro, finišmanka Bescondová těsně nestačila právě jen na vítězné Češky.

Následný sprint už Habertové tolik nevyšel, se čtyřmi chybami skončila na 25. místě. I tak je obdivuhodné, jak rychle se dokázala vrátit.

Už 15 dnů po porodu ji fotografové zachytili, jak znovu trénuje, jak běhá s kočárkem. A 6. prosince už si zkusila zazávodit v národním poháru. Střílela bezchybně - a vyhrála.

Koncem roku pak přišla pro Francouze pozitivní zpráva. Habertová se vrací do Světového poháru! To bylo překvapení, jelikož lékaři odhadovali, že světovou elitu vyzve až v únoru. Nakonec stihla už lednový Oberhof, což byla pro tým velká vzpruha, vždyť 28letá Habertová je dvojnásobnou olympijskou medailistkou z Vancouveru, ze světových šampionátů má medailí pět.

Francouzka přesto opatrně říkala: „Bude těžké se vrátit.“ Štafetu však zvládla s přehledem, až sprint jí pokazila střelba.

Zdali dokáže svou formu potvrdit, to se ukáže už brzy. Chce zkusit Světový pohár v Ruhpoldingu, který začíná ve středu. „A dál se uvidí. Budu to brát týden po týdnu. Hlavním cílem bude světový šampionát,“ připomněla březnový vrchol sezony ve finském Kontiolahti. „Ale jsem šťastná, že jsem zpátky.“

Vítkové, Soukalové a spol. přibyla další zdatná konkurentka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze