Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koukalová a spol. nově poběží o letní tituly i v supersprintu

Závodit se musí i mimo hlavní sezonu. Gabriela Koukalová v akci při letním biatlonu. | foto: Petr Slavík, Český biatlon

9 2017
Bývala to jenom divácky oblíbená exhibice, zpestření letohradského mistrovství republiky na kolečkových lyžích, při němž nejlepší čeští biatlonisté museli pod umělým osvětlením v Šedivském lomu hlavně dávat pozor na cestu. Ale o tituly - oproti klasickým disciplínám sprintu a stíhacímu závodu - Gabriele Koukalové, Ondřeji Moravcovi či Michalu Šlesingrovi v nočním supersprintu nešlo. Až doteď.

„Dlouhodobě se jedná o nejsledovanější disciplínu domácího šampionátu, proto jsme přesvědčeni, že boj o mistrovské tituly mu bude slušet,“ vysvětlil změnu na webu Českého biatlonu ředitel letohradských závodů Vlastimil Jakeš.

Supersprint má mezi biatlonovými kláními jednu zvláštní výsadu: v kategoriích mužů i žen se v něm utkávají zároveň dospělí, junioři i dorostenci. Především pro mladší závodníky je proto velká výzva porazit reprezentační „mazáky“ v přímém souboji.

„Tituly udělíme jen dva - pro ženu a muže. To ovšem nevylučuje překvapivé vítězství dorostenky nebo třeba juniora,“ připustil Jakeš. Neobvyklý je i začátek supersprintu. Biatlonisté totiž hned zkraje ulehnou na koberec na střelnici a navrch si smějí zvolit i položku. Střílí se štafetovým způsobem - možností tří jednotlivých dobíjení.

Program mistrovství jinak zůstává identický jako v předchozích letech. Po pátečních trénincích přijde v sobotu v 9.30 na řadu sprint (rychlostní závod) na 6 až 10 kilometrů v závislosti na kategorii a s intervalovým startem. Pro fanoušky je vedle toho už od 16.30 připraven doprovodný program.

Noční supersprint na 2,5 kilometru následuje ve 20.15 a stíhací závod na 7,5 až 12,5 kilometru se jede v neděli od 9.30, opět intervalově.

„Mistrovské závody nám budou gradovat. Začneme vždy dorosteneckými kategoriemi a dospělí, včetně našich reprezentantů a zahraničních závodníků, budou startovat na závěr jednotlivých bloků,“ nastínil šéf šampionátu Jakeš.

Letohradští pořadatelé zajistili mobilní tribuny, díky tomu se do areálu vejde několik tisíc biatlonových příznivců. Ti mají vstup zdarma.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze