Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonistky „Hujer“ a „Buchta“ bavily Přerov

Biatlonistky Veronika Vítková (vlevo) a Gabriela Soukalová při debatě v přerovské Meoptě. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

10 2015
Vzácná návštěva zavítala ve středu do přerovské Meopty. Česká biatlonová reprezentace přijela na besedu a autogramiádu i jako poděkování za spolupráci. Už deset let totiž používá zdejší speciální dalekohledy, které pomáhají trenérům na střelnici.

„Mám rád ten pocit, když padne mlha a ostatní trenéři se Zeissy musejí jít blíž, protože špatně vidí, a my zůstáváme na místě,“ prohlásil šéftrenér Ondřej Rybář a sklidil aplaus od zaměstnanců firmy.

Fotogalerie

Při besedě na sebe všichni reprezentanti prozradili své přezdívky. Michalu Šlesingrovi se říká Boušek, na Veroniku Vítkovou (na snímku vlevo) zase volají Hujere. „Loni, když se mi dařilo, mi kluci z týmu říkali Kometo. A letos, když to nebylo nic moc, mně říkají Buchto,“ bavila Gabriela Soukalová.

Neformální besedu často přerušovaly salvy smíchu, až se přihlásil generální ředitel Meopty Vítězslav Moťka a ptal se, čím to, že jsou biatlonisté tak dobrá parta. „Biatlon je sice individuální sport, ale nikdo není bez chyb a všichni se můžeme od sebe navzájem učit. Navíc ve dvou se to lépe táhne a sdílená radost je minimálně dvojnásobná radost. Snad nám to chvíli vydrží,“ odpověděl Rybář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze