Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Běžec na lyžích je vyčerpán a přestává závodit

11 2003
Stockholm - Vyčerpán se cítí švédský běžec na lyžích Per Elofsson. Mistr světa a bývalý celkový vítěz Světového poháru přestává prozatím závodit. "Per potřebuje přestávku. Jeho tělo se dostane do potřebné kondice zhruba v dubnu příštího roku," sdělil švédském tisku bývalý švédský atlet a nynější Elofssonův kondiční trenér Michael Svensson.

"Kdyby si býval zlomil nohu, bylo by lehčí odhadnout, jak dlouho bude rehabilitace probíhat, takhle je budoucnost mnohem nejistější," poznamenal k Eloffsonovu rozhodnutí trenér švédského reprezentačního družstva Per-Erik Rönnestrand.

"Per není v lehké situaci. Chce být nejlepší, ale zároveň obtížně hledá tréninkové
tempo a dostává pořádně zabrat od médií. Ani ti nejodolnější sportovci nemohou reakce médií ignorovat ve chvíli, kdy se jim nedaří tolik jako nyní jemu," dodal.

Elofsson nemá potíže s přetrénováním poprvé. V přípravě na olympijské hry 2002 v Salt Lake City se "přetáhl" a později zklamal a onemocněl. Od té doby se u něj podobné problémy opakovaly ještě několikrát, třebaže v březnu roku 2002 vyhrál
celkové hodnocení Světového poháru a v únoru letošního roku se stal v italském Val Di Fiemme mistrem světa v skiatlonu.

Při premiéře nového ročníku SP v běhu na lyžích v norském Beitostölenu Elofsson naopak zaznamenal nejhorší výsledek své kariéry, když dojel až na 53 místě.

Svou dlouhodobou tréninkovou přípravu podřizuje švédský běžec především příštím zimním olympijským hrám v roce 2006.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze