Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Berlín hostí ME plážových volejbalistů. Zúčastní se také dva české páry

Jan Dumek se snaží vybrat míč | foto: Jiří Seidl, MF DNES

10 2010
Karolína Řeháčková s Michaelou Vorlovou a Martin Tichý s Janem Dumkem budou hájit české barvy na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu, které od středy do neděle hostí Berlín. Za hlavní favority na zisk obou titulů jsou považováni domácí reprezentanti. Na písku berlínské arény O2 World ale nebudou chybět ani obhájci cenných kovů z loňského šampionátu v Soči.

Mezi 24 páry v obou kategoriích, které se o postup do vyřazovacích bojů utkají v šesti čtyřčlenných skupinách, jsou Řeháčková s Vorlovou nasazeny jako dvacáté.

Tichý s Dumkem se na finálový turnaj ME dostali až jako náhradníci a figurují na 23. místě. Česká špička v tomto týdnu startuje na Světovém okruhu v Norsku.

Favority na zisk zlata německá média vidí hlavně mezi domácími reprezentanty. V mužské kategorii na něj pomýšlejí mistři světa Julius Brink a Jonas Reckermann, kteří v minulosti evropský titul už získali, ale každý s jiným partnerem.

Mezi ženami si chtějí vítěznou radost z Hamburku 2008 zopakovat Sara Gollerová a Laura Ludwigová, které loni ve finále ztroskotaly na lotyšském páru Inguna Minusaová, Inese Jursoneová.

Vítězné Lotyšky nebudou v Berlíně chybět stejně jako držitelky bronzových medailí ze Soči Simone Kuhnová a Nadine Zumkehrová ze Švýcarska.

Mezi muži budou o obhajobu zlata z posledních dvou evropských šampionátů usilovat Nizozemci Reinder Nummerdor s Richardem Schuilem a vylepšit loňské třetí místo bude chtít i vedoucí pár letošního Evropského okruhu Pablo Herrera, Adrián Gavira ze Španělska.

Pořádající Německo je nejúspěšnější zemí historie evropských šampionátů v beachvolejbalu: získalo 19 medailí včetně sedmi mistrovských titulů.

Z nich se v minulosti mohla třikrát radovat i Česká republika díky dvojnásobně zlatým Evě Celbové se Soňou Novákovou v letech 1996 a 1998 a triumfu dua Marek Pakosta, Michal Palinek v roce 1996.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze