Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Teď pro mě turnaj víceméně začíná, řekl spokojený Berdych

DÍÍKY! Český tenista Tomáš Berdych zdraví diváky po postupu do čtvrtfinále Roland Garros. | foto: Reuters

1 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Podal perfektní výkon. Amerického dlouhána Johna Isnera dokonce přestřílel v počtu es (11 ku 7) a po necelých dvou hodinách mohl Tomáš Berdych oslavit na Roland Garros postup do čtvrtfinále. "Teď pro mě turnaj víceméně začíná," řekl šestý hráč světa.

S dnešním výkonem tedy naprostá spokojenost?
Já jsem byl spokojený každý den. Dnešek není výjimkou.

Co vás dnes potěšilo nejvíc?
Zase jsem si stanovil nějakou taktiku, která fungovala, možná až nad očekávání. O to jsem radši, že se mi to podařilo takhle zvládnout. V každém setu udělat rychle brejk, dobře servírovat, což byly ty hlavní body, které rozhodly. Taky jsem rád, že jsem proti němu nemusel hrát tie-breaky.

Jaká byla vaše taktika?
Hlavní je proti Isnerovi dostat co nejvíc returnů do dvorce. A i když tam bude spoustu míčů, které bude mít nahrané a "zabije" je, tak bylo potřeba vytrvat a být co nejvíc trpělivý. Dostat se do výměn, držet ho za základní čárou, on pak znejistí. Viděl jsem kus zápasu s Robredem a to byl pro něj ideální soupeř, on mu tam hodil zpátky volný míč a čekal, až mu to Isner zabije. To byl plán B: nenechat se přetlačit a nenechat si diktovat od něj hru, to fungovalo.

Isner působil dost otráveně. Všiml jste si toho?
Nedíval jsem se na druhou stranu sítě. Když vám soupeř vezme největší zbraň od začátku, tak člověk není moc pozitivní a moc si nevěří. Isner začínal každý set minus servis, což přitom měla být jeho hlavní zbraň.

Fotogalerie

Jak si věříte na dalšího soupeře, ať už to bude Federer, nebo Gulbis?
Samozřejmě, že si věřím. Když vyhrajete pár zápasů, tak se cítíte dobře. Ať už vyhraje kdokoliv, tak budu připravený a pokusím se zahrát svůj nejlepší tenis.

Je pro vás na antuce Federer nepříjemnější než jinde?
Asi jo. Na antuce jsem s ním ještě nevyhrál. Je tedy pravda, že ty zápasy už jsou staršího data. Na druhou stranu bych tak jednoznačně neviděl, jestli dneska vyhraje. Má k tomu obrovskou dávku zkušeností, aby to zvládl, ale má nepříjemného soupeře.

A kdyby to byl Gulbis...
Gulbis výborně servíruje, hraje agresivně od základní čáry, výborně se pohybuje.

Co vám zatím dělá největší radost na turnaji?
V každém zápase je něco, čím ten zápas zvládnu. A proto to zatím jde tak, jak to jde. To je důležité, že i když to třeba není ideální, soupeř hraje dobře, jako třeba ve druhém zápase, tak se mi to daří přebojovat a zvládnout. To je na jednu stranu taky dobré, než aby člověk prošel, odehrál tři sety a najednou přijde někdo, kdo ho zatlačí.Najdete na iDNES.czmobilní verze