Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Benzin dorazil. Šestidenní může začít

2 2003
Fortaleza - Po obrovských problémech pořadatelů s dopravou benzinu se konečně podařilo v dějiští motocyklové Šestidenní v Brazílii připravit vše ke startu. Dvě cisterny naplněné dohromady 70.000 litry paliva v neděli dorazily a jezdci mohli po bleskovém vyladění předat stroje k technické přejímce. Přesto kvůli zpoždění programu muselo být zrušeno slavnostní zahájení. Poslední krok zvládla bez větších problémů i česká reprezentace.

Dosavadní potíže s transportem materiálu český tým stmelily a v táboře zavládla bojová nálada a očekávání. "Máme v juniorech opravdu silnou sestavu, asi tu nejlepší, kterou lze postavit," věřil těsně před startem v úspěch mladíků Milan Baroš, který po třech startech v Trophy Teamu odsunul příležitost uspět mezi seniory a vrátil se na poslední rok k juniorům.

Ti jdou do soutěže s velkými ambicemi a pomýšlejí na umístění mezi první pětkou, Trophy team touží skončit do osmého místa. Baroš každopádně očekává, že v brazilském písku nebude podoba výsledkové listiny příliš tradiční, a to ani mezi seniory.

"Písek je problém, ale pro všechny stejný. Pořadí tady asi bude jiné, než jsme zvyklí z velkých soutěží. Například Chilané, kteří jinde jedou v závěru startovního pole, tady předjížděli na tréninkové trase Italy i řadu dalších borců," všiml Baroš.

Na startu 'motocyklové olympiády' je celkem 386 jezdců z 35 zemí, které čeká během šestidenní soutěže 1386 kilometrů.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze