Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zatím mi chybí správný „skluz“, říká Baumrtová

Simona Baumrtová | foto: Ladislav Němec, MAFRA

18 2015
Na 200 metrů znak dohmátla bezpečně na prvním místě téměř o pět vteřin před nejbližší sokyní. Chomutovská Simona Baumrtová si pak ke své královské disciplíně na pardubické Velké ceně v sobotu „střihla“ ještě 50 metrů volný způsob, v němž byla třetí. Nedělní část závodů už musela vynechat kvůli odletu na oddílové soustředění do Španělska.

„Jsem spokojená s rozložením sil, protože jsem se potřebovala na znakařské dvoustovce naučit vyrovnané padesátky. To se mi tady podařilo, mému výkonu jenom chybí ten správný skluz. Bavili jsme se o tom s tátou (trenérem Tomášem Baumrtem) a víme, čím to zlepšit, sílu ve vodě mám. Časy půjdou nahoru s postupem tréninku a získáváním citu pro vodu,“ řekla 23letá Baumrtová.

Co padesátka kraul, kde jste byla třetí?
Pro mě je to vyloženě doplňková disciplína. Jsem ráda, že to bylo pod 27 vteřin. Žádné cíle pro umístění jsem si nedávala.

Podle čeho si doplňkové závody vybíráte?
Řídím se podle programu závodů. Tady to vycházelo na 50 kraul, tak jsem si ho dala, abych neplavala pořád ty samé disciplíny, protože mě to nebaví.

I z toho důvodu jste v Pardubicích nestartovala třeba v nejkratším znaku?
Asi jo. Snažím se to zkrátka rozložit tak, abych na jedněch závodech plavala jeden znak a na dalších jiný.

Kam se chystáte po Španělsku?
Tři dny po příletu jedeme na závody do Norska, pak jedu na soustředění do Dánska. Za měsíc je univerziáda - ještě netuším, co tam budu plavat, protože zatím neznám program. Potom se vracíme a za 14 dní bude mistrák. Následuje soustředění v Praze a mistrovství světa.

Čím to, že se na velkých cenách měst vždycky objeví celá česká špička? O tom si řada obdobných podniků v jiných sportech může nechat zdát...
Pro nás to jsou jedny z největších českých závodů, patří do českého poháru. Nejsou zase tak často, proto je objíždíme všichni.

Berete bodovaný pohár prestižně jako možnost zasoutěžit si se specialisty na jiné disciplíny?
To bych ani neřekla, ale jsou to kontrolní závody. Víme, že se sejdou nejlepší čeští plavci i zahraniční závodníci.

Navíc můžete bojovat o limity na velké mezinárodní akce.
To taky, protože české poháry jsou kvalifikací na všechno. Jiné kvalitní závody tu nejsou, ty ostatní jsou „pouťáky“, kam se nám nevyplatí jezdit. Nemá nás to kam posouvat - můžeme si to dát leda pro zpestření.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze