Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bauerův laufařský tým táhne Švédka, v Livignu zazářila

Lina Korsgrenová v cíli hromadného závodu žen na 15 kilometrů v sobotním prologu La Sgambedy. V individuálním závodě skončila Švédka v Livignu o den později čtvrtá. | foto: Team Pioneer Investments - Craft

9 2015
Vítězství v sobotním prologu a čtvrté místo o den později v individuálním závodě. Letošní ročník série Visma Ski Classics rozjela pro laufařský tým Lukáše Bauera skvěle Švédka Lina Korsgrenová.

Parádní vstup má za sebou Team Pioneer Investments - Craft do letošního Visma Ski Classics. Nová posila seskupení Lukáše Bauera v dálkovém běhu na lyžích Švédka Lina Korsgrenová vyhrála hromadný závod žen na 15 kilometrů a tým byl celkově pátý! „Jsem rád, že se nám podařilo takhle super vystartovat. Páté místo je bomba. Vše vyšperkoval výkon Liny, ale i kluci jeli dobře,“ hodnotil Bauer zahajovací Pro Team Tempo v Livignu.

Ženy jely závod soupaží a Korsgrenová se od začátku držela v elitní trojici. Ve finiši porazila loňsko celkovou vítězku seriálu Rakušanku Kateřinu Smutnou. „Jela výborně a zamrzí, že to nebyl individuální závod. Mohla mít 200 bodů,“ řekl Bauer.

„Jsem velice šťastná a spokojená. Před závodem jsem myslela na stupně vítězů a výhra je úplně super. Povedlo se mi i ušetřit energii na neděli,“ podotkla Korsgrenová. „První dvě kola se jely pomalu, nikdo nechtěl táhnout a poslední bylo ostřejší, ale ne tak těžké a výhra nad výbornou lyžařkou Smutnou je o to sladší.“

Muži jeli týmovou časovku ve složení Ondřej Horyna, Estonec Algo Kärp, Jan Šrail a Petr Novák. „Kladli jsme jim na srdce, aby to nepřepálili. Bylo to sice jen 15 km, ale ve vysoké nadmořské výšce a brzy by se jim to mohlo zajídat. Výborně spolupracovali a zajeli velmi slušný výsledek. Obecně panuje velká spokojenost,“ kývl Bauer.

Team Pioneer Investments - Craft se v Livignu sešel kompletně poprvé a všem pomohl i dobrý servis. „Je důležité, že závodníci zjistili, že servis funguje a můžou se na to spolehnout, což je důležité pro psychiku,“ pochvaloval si Bauer.

Lina Korsgrenová byla z Teamu Pioneer Investments - Craft nejvíce vidět také v neděli v prvním laufu sezony. Individuální závod se kvůli nedostatku sněhu jel na zkrácené trati dlouhé čtyřiadvacet kilometrů. Švédská závodnice po výhře v sobotním prologu v La Sgambedě dojela v nedělním laufu čtvrtá a potvrdila, že bude v sezoně Visma Ski Classics patřit k nejlepším.

Z mužů výběru Lukáše Bauera skončil nejlépe třicátý Petr Novák, o čtyři místa za ním dojel Estonec Algo Kärp, Ondřej Horyna obsadil 43. místo a Jan Šrail 52.

„Lina potvrdila, že je ve výborné formě a silnou závodnicí, která chce aspirovat na elitní trojku v celkovém pořadí sezony. Čtvrté místo je super a je v ranku výborných výsledků,“ chválil šéf týmu Bauer svoji novou posilu po La Sgambedě.

Korsgrenová se celý závod stejně jako v prologu držela v čele závodu. Znovu jela soupaží a ve finiši skončila těsně čtvrtá za čtyřnásobnou vítězkou Světového poháru Polkou Justynou Kowalczykovou. „Trošku mě mrzí, že jsem ve finiši udělala chybu a vybrala si stopu za Justynou, která mě před sebe nepustila,“ litovala Švédka.

V závodu mužů čekal Bauer o něco víc od Nováka. „Ale nebyl to špatný výsledek. Potřebuje se rozzávodit,“ míní Bauer. „Algo jel po nemoci a je dobře, že se takhle držel. Ukázala se vyrovnanost mužského týmu a s celým víkendem panuje spokojenost.“

Dalším závodem Visma Ski Classics bude 10. ledna už v pořadí devětačtyřicátý ročník ČEZ Jizerské 50.Najdete na iDNES.czmobilní verze