Ilustrační foto z utkání Hradec Králové - BA Sparta

Ilustrační foto z utkání Hradec Králové - BA Sparta | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Basketbalistky týmu BA Sparta bojovaly o první výhru, ale padly v prodloužení

• 0
Stále bez vítězství, ale tentokrát k němu měly blízko. Basketbalistky týmu BA Sparta v 15. ligovém kole prohrály s Karlovými Vary až po prodloužení. Hladké výhry si připsaly favorizované hráčky Frisca Brno a USK.

Poslední tým tabulky se rval o výhru i přes tragický úvod, ve kterém téměř šest minut čekal na první koš ze hry a prohrával 1:10.

Přesto Pražačky v předposlední minutě vedly o tři body, ale soupeř z trestných hodů vyrovnal, a to ještě Větrovcová mohla skóre otočit, ale proměnila jen jednu šestku. Stejná hráčka pak ale otevřela účet prodloužení a celkem šesti body v nastavené pětiminutovce rozhodla o výhře favorita.

V tréninkovém tempu vybojovaly další stobodové výhry oba euroligové celky - vedoucí Brňanky zvítězily v Hradci Králové 109:66 a USK porazil doma Strakonice 104:60. Na Folimance se o rekord dosavadní sezony postarala domácí pivotka Edita Šujanová, autorka 32 bodů.

Třetí místo v tabulce bezpečně uhájil Trutnov výhrou 77:67 nad čtvrtou Slovankou. V souboji o to, který z týmů zůstane v tabulce předposlední, vyhrál brněnský Valosun nad nováčkem VŠ Praha 81:67.

Hradec Králové - Frisco Brno 66:109 (12:34, 31:58, 47:83)
Nejvíce bodů: Nováková 15, Kysilková 12, Steffanová 10 - Grimaová 28, McWilliamsová 16, Vítečková 14, Hanušová a Horáková po 13, Stehlíková 10.

BA Sparta - Karlovy Vary 64:68 po prodl. (10:14, 20:28, 49:45, 58:58)