Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pět minut a patnáctibodový náskok basketbalistek Hradce byl pryč

Romana Ptáčková diriguje hru basketbalistek Hradce Králové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

3 2014
Basketbalistky Sokola Hradec Králové si před čtvrtečním domácím zápasem čtvrtfinále play-off postupovou pozici nepřipravily. Přestože ve druhém utkání s VŠ Praha vedly o patnáct bodů, prohrály a stav série tak je 1:1.

Minutu před polovinou druhé čtvrtiny neproměnila Darina Mišurová svůj trestný hod, když prvním zvýšila náskok hradeckého družstva na 34:19. V tu chvíli asi nikdo v pražské hale Na Folimance nečekal, že ve druhém čtvrtfinále mezi VŠ Praha a Sokolem Hradec viděl pravděpodobně zlomový bod zápasu ve prospěch domácího družstva.

Bohužel pro Sokol ale do technického zápisu od té chvíle v následujících minutách přibývaly jen tyto údaje: neúspěšná střela za 2 body, neúspěšná střela za 3 body, zblokovaná střela za 2 body, špatná přihrávka. Záznam o bodovém zisku až po téměř pěti minutách, jenomže to už Sokol nejenže zdaleka neměl patnáctibodový náskok, ale naopak už jen vyrovnával dvoubodovou ztrátu a stav byl 36:36.

"Nedalo se to ničím zastavit. Vzaly jsme si dva oddechové časy, hráčky od nás slyšely, že hlavně musí zastavovat útoky soupeře, ale nepomohlo to," uvedla trenérka Romana Ptáčková k pětiminutovce, která hradeckému družstvu vzala nadějné patnáctibodové vedení.

Sokolky je získaly především velmi dobrou střelbou ze střední vzdálenosti. "Do té doby jsme měly sedm úspěšných trojkových pokusů a asi nám to neudělalo dobrou službu, získaly jsme asi pocit, že to dál půjde takhle strašně lehce," poznamenala trenérka.

Hradec tak od poloviny 14. minuty prohrál následující čtyřminutový úsek 0:17 a do konce poločasu pak 2:21. "Při vedení jsme polevily v obraně a soupeřky toho využily," řekla Ptáčková po utkání, které nakonec Hradec prohrál 62:72 a po dvou zápasech tak je série vyrovnaná 1:1, "na vítězství musí být úsilí celý zápas a za to, že jsme ho neměly, jsme byly potrestané."

Než se ale tak stalo, její tým se po přestávce vzchopil a dlouho hrál vyrovnanou partii. Do poslední čtvrtiny šla obě družstva za vyrovnaného stavu 55:55, jenomže v té poslední se hradeckým hráčkám opět přestalo dařit, zaznamenaly jen sedm bodů a prohrály.

"Zápas jsme prohrály na doskoku, který jsme potřebovaly lepší i proto, že jsme měly nižší procento úspěšnosti střelby," vysvětlila trenérka.

Hradecké družstvo tak půjde do třetího utkání série, které se hraje v jeho hale na Eliščině nábřeží, za nerozhodného stavu a postup do semifinále tak je stále hodně otevřený. "Nějaké síly určitě zbyly, ale musí nám zahrát víc klíčových hráček než v Praze, tentokrát se dařilo vlastně jen Hartigové," poznamenala Ptáčková.

Čtvrteční utkání v Hradci začne v 18.30, čtvrté je na programu v sobotu v Praze. Pokud ani poté nebude rozhodnuto, uskuteční se páté v úterý 8. dubna opět v Hradci.Najdete na iDNES.czmobilní verze