Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme se udržet do třetího místa, velí kapitán basketbalistů Děčína

Jakub Houška z Děčína drží míč, brání ho Admir Alič z Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2015
I čtvrté či páté místo je pro Děčín úspěch, ale letos basketbaloví Válečníci míří ještě výš. Po polovině základní části NBL jsou druzí a tuhle skvělou pozici si hodlají hýčkat a držet se jí zuby nehty.

„Když už jsme takhle dlouho na druhém místě, proč najednou slevovat a být čtvrtí pátí. Chceme zůstat druzí třetí, maximálně o to zabojovat. Abychom začínali play-off doma a co nejdéle se vyhýbali Nymburku,“ přeje si Jakub Houška, děčínský kapitán.

Po poslední domácí výhře 86:66 s Ostravou si Válečníci upevnili druhou pozici díky výtečné bilanci 18výher/5porážek. Pronásledovatelé Prostějov s Pardubicemi mají o vítězství méně a ještě o jeden odehraný zápas víc.

„My si to relativně užíváme, ale pořád jsme takoví obezřetní. Nesmíme usnout na vavřínech, dál se soustředit. I když sem přijede osmý devátý tým, tak je nesmysl si říkat, že ho porazíme jen proto, že jsme druzí. Musíme pořád hrát tak, jako by přijely Pardubice,“ velí Houška.

„Trenér Budínský nám tak nastavuje hlavu, my si ji tak nastavujeme mezi sebou. Tohle bylo v minulé sezoně špatně. Už jsme si mysleli, že nám to půjde samo. Ale hodně jsme se z toho poučili a letos už je to relativně dobré. Jen je to potřeba dál potvrzovat. Sezona je dlouhá, ještě to je daleko, daleko, daleko!“

Ale i tak má Děčín rozjetou sezonu na velký úspěch. A to i přesto, že má v kádru jediného Američana, rozehrávače Tuckera.

„U hodně týmů v lize se ukazuje, že i když mají Američany, tak nejsou lepší. Naši kluci do toho dávají mnohem víc. Američani hrají dobře, mají individuální dovednosti, ale k tomu je potřeba i týmový duch. A na to zase spoléháme my. Někdy je to v basketu mnohem víc než cokoliv jiného. A já jsem moc rád, že Děčín to má tak nastavené a že to ti kluci tak cítí,“ líbí se Houškovi. „Menší individuální dovednosti nahrazujeme týmovostí. V tom jenáš úspěch.“Najdete na iDNES.czmobilní verze