Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Barcelona si pojistila Satoranského: u giganta prodloužil o čtyři roky

Tomáš Satoranský z FC Barcelona střílí na koš Realu Madrid. | foto: Profimedia.cz

7 2016
České basketbalové eso Tomáš Satoranský si vysloužil novou smlouvu od jednoho z nejslavnějších klubů Evropy: s Barcelonou prodloužil kontrakt o další čtyři sezony. „Pro každého sportovce, který se do tohoto týmu dostane, je prioritou, aby se zde co nejdéle udržel,“ uvedl spokojeně Satoranský, hvězda národního týmu.

Zvlášť poté, co na loňském Eurobasketu společně s Janem Veselým vytvořil exkluzivní českou dvojici a dovedl tým až k postupu do olympijské kvalifikace, bylo jasné, že o Tomáše Satoranského je zájem. V Evropě i v zámoří.

Jeho budoucnost by však měla i nadále patřit katalánskému gigantovi.

„Pro mě je FC Barcelona jeden z nejlepších klubů a organizací nejen v basketbalu, ale ve všech sportech, ve kterých figuruje. Když jsem se dozvěděl o této nabídce, tak netrvalo dlouho a domluvili jsme se,“ uvedl Satoranský v tiskové zprávě poté, co v Barceloně prodloužil smlouvu o další čtyři roky.

Už dvě sezony český rozehrávač působí v jedné z nejvýraznějších sportovních značek. A spojení Satoranský-Barcelona by mělo platit až do sezony 2019-20.

„Tenhle rok ukázal, že mám pozici důležitější než loni. Nemůžu si na nic stěžovat – hraji spoustu minut, hraji v důležitých momentech zápasů a nejen od trenéra, ale od celého klubu cítím, že mi věří. To, že mi nabídli kontrakt na tak dlouhou dobou, je také jedním ze znaků důvěry,“ uvedl spokojeně Satoranský: „Doufám, že v této důvěře budeme pokračovat a že přidáme vítězství a tituly.“

Tomáš Satoranský dává Barceloně palec nahoru. V katalánském velkoklubu...
Tomáš Satoranský prodloužil v FC Barcelona smlouvu do roku 2020.

O českého borce, který kromě dirigování hry zvládá neméně dobře třeba i efektní smeče, stáli také v zámoří, hlavně po Eurobasketu se mluvilo o zájmu Washingtonu Wizards; tento klub Satoranského draftoval v roce 2012.

Uvidí se, jak do jeho možného posunu do NBA promluví nová smlouva v Barceloně. Satoranský se každopádně těší nejen na další sportovní, ale i životní zkušenosti: „Město je úžasné, líbí se mi tu. Mám rád lidi kolem týmu i všeobecně v Barceloně. Po sedmi letech se Španělsko stalo mým druhým domovem. Všechny věci nahrávaly tomu, abych s Barcelonou prodloužil kontrakt.“

Aby ne, vždyť mnoho Čechů čest nastupovat v Barceloně nedostalo; jen za místní házenkáře momentálně hraje hvězdný Filip Jícha, jinak je česká stopa malá.

„Je něco jiného hrát za FC Barcelona a za ostatní týmy. Člověk se naučí takový klub milovat a brát ho jako svůj vlastní. Naučil jsem se mít rád i fotbalovou sekci, které jsem před svým příchodem zase tolik nefandil,“ usmál se Satoranský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze