Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svitavy nasadí Slezáka, ale jiné opory budou chybět

Jere Vučica (vpravo) ze Svitav se tlačí před Ladislava Pecku z Ústí. | foto: Martin Veselý, MAFRA

14 2017
Až dnes fanoušci dorazí na svitavskou Střelnici, bude se jim po ruce hodit předzápasový program s aktuální soupiskou. Na té, patřící domácím Turům, se toho hodně změnilo. V zápase 19. kola Kooperativa NBL proti Opavě už svitavští basketbalisté nebudou moci využít služeb křídelníka Martina Vaňáka ani amerického rozehrávače DeAndre Mayse. Ovšem nebyly to jen odchody, jež se v minulých týdnech v kádru Turů rozhýbaly.

„Po odmlce 23 dní se vracíme do kolotoče zápasů. V našem týmu došlo k posílení o Pavla Slezáka a Romana Marka. Druhý jmenovaný však do souboje s Opavou nezasáhne a o jeho připsání na soupisku se rozhodne v dnech příštích,“ uvedl kouč Svitav Lubomír Růžička.

Nástup rozehrávače Marka oddálil nedořešený přestup z Prostějova, odkud spolu se Slezákem během pauzy oba borci přišli. A v klubu věří, že nové posily mají být více než zdařilou náhradou.

„První tréninky naznačily, že se máme na co těšit,“ podotkl kouč.

Jenže absence Marka není jediná komplikace. Úvodní rozskok v 19 hodin bude muset nejspíše oželet daleko více hráčů.

„V tomto týdnu tým potkala krize v podobě nemoci a zranění: Andres a Jelínek jsou nemocní. Bannister si přivodil výron v kotníku a jeho start je nejistý. Roseboro dlouhodobě laboruje s poraněním ramene. Už trénoval, ale také není jisté, že nastoupí. S poraněním achilovky zápolí i Špaček. Výčet těchto ‚šrámů‘ není sice optimistický, ale celý realizační tým dělá maximum, abychom v dnech nejbližších byli kompletní,“ uvedl Růžička.

Ani hosté ovšem nebudou kompletní. Podle jejich webu budou postrádat Vlčka, Bujnocha a Dragouna. Na východ Čech tak vyrazí s devíti hráči.

Svitavy mají Opavě co vracet. V jejím žlutomodrém „pekle“ prohrály ještě pod předchozím koučem Petrem vysoko 73:101. Slezané ovšem budou rozehranější.

„Zásadní bude, jak se nám podaří zastavit hru Opavy, opírající se o trojkové pokusy a dirigentskou taktovku Jakuba Šiřiny,“ dodal kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze