Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z kádru basketbalistek před MS vypadly Adamcová a Satoranská

Beáta Adamcová (vlevo) se do patnáctičlenné nominace nevešla. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

25 2014
Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek zúžil kádr před mistrovstvím světa o první dvě hráčky. Na nově patnáctičlenné soupisce už nejsou Beáta Adamcová a Monika Satoranská, které se již nepředstaví tento týden na přípravném turnaji v Karlových Varech.

Blažek původně plánoval zúžení kádru až po turnaji, ale nakonec se rozhodl, že první řez do původní sedmnáctičlenné nominace udělá už nyní. "Trénovat v 17 hráčkách ve chvíli, kdy jsem přesvědčený, že jde nominace spravedlivě rozhodnout, je zbytečné. Původní záměr byl nominaci zužovat až po Karlových Varech, ale myslím si, že jsem určitou jistotu nabyl už dříve," vysvětlil Blažek.

V Karlových Varech budou hráčky bojovat o konečnou nominaci, do které se vejde 12 jmen. Prověří je postupně Korea, Srbsko a Kanada, hraje se od úterý do čtvrtka.

"Na šampionátu bude mix stylů. A i tento turnaj se nám podařilo udělat tak, aby se nám to povedlo mixovat jako na MS. Nebude to jednoduchý turnaj. Kanadu, i když dobře známe, jsme už léta neporazili. Korea je druhý nejlepší tým Asie a co se týče Srbska, to je tým, se kterým nemáme dobrou zkušenost z mistrovství Evropy," dodal Blažek.Najdete na iDNES.czmobilní verze