Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bartoň si střílel z Houšky: Přiřadil se k nám kvůli bonusu

Pavel Pumprla (vlevo) se zarputilým výrazem zkouší udržet míč. Napadá ho Zaza Pačulia z Gruzie. | foto: ČTK

21 2014
Úsměvná historka z novinářské mixzóny vypovídá o dobré náladě v basketbalovém národním týmu. Češi právě porazili Gruzii 86:67 a učinili důležitý krok k postupu na mistrovství Evropy. V klubku mezi reportéry odpovídal pivot Pavel Houška, velmi důležitá postava zápasu, ačkoliv se k národnímu týmu připojil až před pár dny, v průběhu rozehrané kvalifikace.

„Já vám něco řeknu,“ oslovil novináře vysmátý veterán reprezentace Luboš Bartoň. „Vypsal se bonus za případný postup na Euro a hned druhý den se k nám Pavel přidal,“ vystřelil si z kamaráda. „On ale ty prémie bude přerozdělovat tady Luboš,“ reagoval Pavel Houška. „Takže ty stejně nic nedostaneš,“ ukončil přestřelku vtipných narážek Luboš Bartoň.

Aby se vůbec nějaký bonus vyplácel, potřebovali Češi v nymburském sportovním centru Gruzii nutně porazit, nejlépe alespoň o dvanáct bodů. Tím, že to dokázali, získali ve vyrovnané tabulce nad soupeřem výhodu lepší bilance ze vzájemných zápasů.

Český basketbalista Patrik Auda zakončuje, zkouší ho rozhodit Toko Šengelia...
S obranou Gruzie se pere Jiří Welsch. Vlevo je Giorgi Tsitsadze, vpravo Levan...

„Takže vlastně pro nás dvojité vítězství. Máme divnou skupinu a tenhle výsledek ji může překlopit v náš prospěch,“ hodnotil už vážně Luboš Bartoň, čerstvá letní posila českých mistrů z Nymburka. „Já sám jsem se v posledních dvou zápasech střelecky trápil, ale to není důležité, jsem tu pro tým a kluci mě skvěle zastoupili.“

Do české sestavy se vrátil uzdravený lídr Tomáš Satoranský, jehož přítomnost na hřišti byla v klíčových momentech neskutečně cítit. „Naskočil, chvilku se hledal a pak se rozjel,“ komentoval Bartoň výkon mladého rozehrávače Barcelony.

„Saty dodal celému týmu velkou energii. Nejen ty jeho nájezdy, ale i v obraně. S ním je naše hra úplně jiná,“ chválil Bartoň. A jedničku udělil i nymburskému publiku, s nímž se včera reprezentace před zbývajícími duely v Portugalsku a Maďarsku loučila. „Atmosféra byla super. Basket má pak úplně jiný náboj než v komorním prostředí.“Najdete na iDNES.czmobilní verze