Jakub Kaša z Děčína (vpravo) obchází Kamila Švrdlíka z Prostějova.

Jakub Kaša z Děčína (vpravo) obchází Kamila Švrdlíka z Prostějova. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Válečníci se vzdali Orlům už za 10 minut. Kouč je pak všechny vystřídal

• 0
První krůčky v žákovské lize si nechtěně připomenuli v Prostějově basketbalisté Děčína. Jindy obávaní válečníci sice v utkání 39. ligového kola dali první koš, pak ale dostali šestadvacet bodů v řadě a první čtvrtinu Orli vyhráli 35:8. Hanáci nakonec zvítězili 88:61, i když ve třetí čtvrtině hodně polevili.

"Z naší strany to byla především na začátku kombinace strašidelnosti a trapnosti. Mátožnost některých hráčů nechápu. Řada z nich by v utkání netrefila ani fotbalovou bránu," rozdýchával vysokou porážku a špatný výkon děčínský trenér Pavel Budínský.

Poločas Orli vyhráli o šestadvacet bodů, vinou menší koncentrace ale soupeři dovolili, aby se přiblížil až na průběžný výsledek 61:46 po třiceti minutách. Závěr už ale zvládli na jedničku a vyšroubovali náskok opět hodně nad dvacetibodovou hranici.

"Nedalo se čekat, že se nám bude celý zápas dařit jako v první čtvrtině. Trošku jsme polevili, hráči si občas k akcím přidali něco navíc, co ale až tak moc nefungovalo. Především první poločas byl ale výborný," radoval se kouč Prostějova Zbyněk Choleva.

O vítězi bylo rozhodnuto během několika minut, přesto se bylo na co dívat. Až úsměvné bylo děčínské střídání, kdy trenér Budínský ve 13. minutě vystřídal kompletní pětku. "Nechtěl jsem jen sedět na střídačce a číst noviny,“ vysvětlil.

Pobavila také trojka domácího kapitána Prášila o desku v závěru, která jen podtrhla povedený výkon Orlů.