Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Brno chtějí Pardubice vyrukovat s rychlou a agresivní hrou

Radost pardubických basketbalistů z výhry v Opavě. | foto: BK Opava / Michal Kubeša

30 2017
Možná jim chvíli zabere, než se v utkání s Brnem (od 18 hodin v hale Dašická) dostanou do správné zápasové teploty. Basketbalisté pardubické Beksy totiž od 15. listopadu stáli; jejich reprezentační pauza byla delší než u většiny konkurenčních týmů. Což platí i pro Brno, které doma 18. neúspěšně válčilo s vedoucím celkem Kooperativa NBL z Opavy (prohra 75:85).

Průběžně páté Pardubice plánují proti desátému Brnu navázat na předchozí vítězství též z Opavy a posléze z Prostějova nad Olomouckem (86:85, resp. 94:80).

„Budeme chtít hrát tempo-basketbal a využít šíři naší rotace. Po celou dobu se budeme snažit hrát co nejrychleji a nejagresivněji, aby soupeř neměl žádný jednoduchý koš. Podobně, jako se nám to dařilo ve druhém poločase v Opavě a téměř po celé utkání v Prostějově,“ uvedl jeden z pardubických koučů Tomáš Bartošek pro klubový web.

Tréninkový dril měl v poslední době charakter soutěží dvojic či týmů a Bartošek z něj měl výborný dojem.

„Hráči dobře posouvali míčem. Dbali jsme také na doskakování, abychom v soubojích o odražené míče byli ještě lepší a efektivnější,“ nastínil.

Přestože se mužstvo hodně zaměřilo na postupný útok, proti Brnu bude velmi důležitá také obrana. Nejbližší protivník Beksy má totiž ve svém středu produktivní trio Brian Sullivan, Mladen Primorac a Jan Tomanec. „Naším cílem bude dostat je pod maximální tlak, aby se nedostali se do laufu,“ řekl trenér Bartošek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze