Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První finálový pokus doma Hradci nevyšel, co druhý v Nymburce?

Momentka z duelu Hradce Králové a Nymburku (červená) | foto: Martin Veselý, MAFRA

16 2015
Basketbalistky Hradce Králové v semifinálové sérii nejvyšší soutěže s Nymburkem poprvé prohrály a ve vlastní hale nevyužily první mečbol. Ve čtvrtek mají v Nymburce druhý, čtvrtý zápas série tam začne v 18 hodin.

Z možných oslav historického postupu do finále v domácím prostředí nebylo nic. Tato nesnáz by však hradecké basketbalistky v jejich snaze naplnit finálový sen neměla srazit na kolena.

V sérii s Nymburkem totiž vedou 2:1 a mají tak k postupu mnohem blíž než soupeřky. „Věřím, že naše základní pětka je dost zkušená na to, aby se z porážky dostala a poslední krok zvládla. Třeba už hned teď v Nymburce,“ uvedl prezident hradeckého klubu Miroslav Volejník.

Hradecké družstvo se před dnešní cestou do Nymburka musí vypořádat s domácí porážkou 57:71, která ho místo oslav nechává v nejistotě. Může ji rozptýlit už dnes, ale pokud se to nepodaří, bude mít ještě jeden pokus a při něm by v sobotu mělo výhodu domácího prostředí.

Fotogalerie

Právě v něm v úterý večer poprvé v sérii prohrál. „Zápas nám nevyšel v obraně, Nymburk byl tentokrát mnohem lepší v doskoku, což ale bylo způsobeno i tím, že jsme měli velmi bídnou střelbu,“ shrnul Volejník příčiny porážky, která lvice do finále zatím nepustila.

Z nich vyplynuly mizerné vstupy hradeckého družstva do obou poločasů. V prvním dalo koš až za stavu 0:7, v druhém to bylo ještě horší, po jeho prvních pěti minutách bylo skóre 1:16 a v tu chvíli Hradec prohrával o dvacet bodů (31:51). Následující však minuty přinesly záblesky naděje, že by zápas nemusel být ztracen.

„Ještě ve třetí čtvrtině, když se nám podařilo snížit až na deset bodů a hala ožila,jsem věřil, ale pak hráčky neproměnily další vyložené šance a bylo po nadějích,“ poznamenal Volejník.

Přes nepříjemnost porážky, která dala Nymburku šanci, si Volejník nemyslí, že musí dojít k obratu v sérii: „Už v Nymburce to bude jiný zápas. První dva byly hodně podobné v tom, že Nymburk špatně střílel. A teď se to otočilo. S takovým procentem střelby se vyhrát nedá, ale tak nízké podruhé snad už ani mít nemůžeme.“

Čísla pro hradecké hráčky opravdu nebyla povzbuzující: úspěšnost střelby za dva body jen necelých třicet procent, tedy jeden úspěch ze tří pokusů, a za tři body ještě mnohem horší, z 27 pokusů úspěšných jen pět. A doskok? V prvních dvou zápasech při nich byl Hradec úspěšnější, avšak ve třetím nymburské hráčky pod oběma koši sebraly 50 míčů, zatímco hradecké jen 21. „Nymburk celý zápas odehrál zkušeně a také běhal,“ uznal Volejník.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze