Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ukázala se síla našeho týmu, chválila trenérka hradeckých basketbalistek

HEJ! Trenérka hradeckých basketbalistek Romana Ptáčková | foto: Martin Veselý, MAFRA

17 2017
Na palubovce se jich vystřídalo všech dvanáct takovým způsobem, že každá nich potvrdila důležitost v týmu. Ať bylo na hřišti kterýchkoliv pět hráček, na výkonu týmu ani na skóre to nebylo znát.

Hradecké Lvice hned na začátku čtvrtfinálové série ukázaly, v čem by v letošním play-off měla být jejich největší síla: vyrovnaný kádr dvanácti kvalitních hráček, které jsou po různých peripetiích v průběhu sezony navíc všechny zdravé.

„Ukázala se kvalita našeho týmu, jeho vyrovnanost a také odhodlání všech hráček zahrát si ostrý zápas,“ chválila výkon týmu trenérka Hradce Romana Ptáčková po výhře 100:56 nad trutnovskou Lokomotivou v prvním zápase čtvrtfinále. Druhý zápas se hraje už dnes v Trutnově, začíná v 18 hodin, poté se série na tři výhry ve středu přestěhuje znovu do Hradce.

Ten vstoupil do utkání odhodlaně, od první chvíle šel do vedení a po celé utkání svůj náskok průběžně navyšoval. „Široký kádr hráčky motivuje, všechny vědí, že každá z nich dostane svůj vymezený čas a že v tom svém čase musí zahrát a být produktivní. A to není jednoduché,“ připomíná trenérka.

O vítězkách nebylo pochyb od první minuty, Hradec chvílemi předváděl exhibici a nakonec dvěma trestnými hody završil i stobodovou hranici. „Nějaké chyby v zápase byly, ale zvládly jsme ho dobře,“ řekla Ptáčková. „V Trutnově čekáme rovněž bouřlivé prostředí, ale musíme si s tím poradit,“ podotkla. A pro statistiky ještě douška demonstrující vyrovnanost hradeckého kádru: žádná z hráček na palubovce nepobyla ani dvacet minut, nejméně Hrušková s Čepelkou téměř třináct, všechny ostatní se vešly do rozpětí mezi tím.

Poražený Trutnov: Očekáváme větší boj

Petr Kapitulčin

Petr Kapitulčin

Po středečním večeru není mu co závidět. Do dnešního zápasu trenér basketbalistek Trutnova Petr Kapitulčin totiž potřebuje tým, který si z Hradce Králové odvezl krutou prohru o 44 bodů, dát dohromady. „Moc se toho stihnout nedá, ale pokusíme se rozebrat chyby a zapracovat na tom. Očekáváme větší boj,“ plánuje si Kapitulčin.

Ten před začátkem čtvrtfinálové série neměl velké oči, hradeckého soupeře považuje za velmi kvalitní tým, ale „přesto si myslí, že jsme mohli podat lepší výkon.“

Mrzelo ho hned několik věcí. První z nich hráčky ovlivnit nemohly. „Zatímco Hradec měl smůlu na zranění v sezoně, teď je v pořádku, ale na nás se lepí. Několik našich hráček hraje se sebezapřením,“ vysvětlil.

Druhá s tím částečně souvisí. Zdravotní patálie totiž postihly i Američanku Boumanovou. „Je to naše jediná opravdová podkošová hráčka. A bez ní jsme pod košem měli obrovské problémy,“ uvedl Kapitulčin.

Poslední věcí, která ho nepotěšila, byly výkony mladých hráček: „Byla na nich znát ohromná nezkušenost. Já vím, že to mají těžké, většinou toto hrají poprvé, ale v mládežnických kategoriích už play-off hrály.“ Klasickým příkladem pro něj byl závěr zápasu, i když na samotnou porážku už neměl vliv: „Zkušenější tým by si stovku dát nenechal, my bohužel ano.“Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze