Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Favoritkám z USK nic neulehčíme, slibuje hradecká trenérka Ptáčková

HEJ! Trenérka hradeckých basketbalistek Romana Ptáčková | foto: Martin Veselý, MAFRA

18 2015
Úspěšně dokonáno. Dva dny stačily basketbalistkám Hradce Králové na to, aby se po porážce v zápase, jenž jim poprvé v historii už mohl přinést ligové finále, zvedly a nadějně rozehranou semifinálovou sérii dotáhly k úspěšnému konci. „Měly jsme jen hodně lehký trénink a pak půlhodinový rozhovor,“ vysvětlila trenérka Romana Ptáčková, co probíhalo ve středu mezi úterní porážkou a čtvrtečním triumfem, který završil historický úspěch hradeckého klubu.

Čeho se týkal?
Měly jsme pocit, že hráčky potřebují zvednout sebevědomí, že u některých po úterní prohře není úplně ideální. A také jsme mluvily o tom, že je potřeba, aby jedna druhou podržela. Tohle se nám v tom prohraném utkání moc nezdálo.

Povedlo se to více než dobře, kromě jediné chvilky jste ve čtvrtém zápase v Nymburce neustále vedly a nakonec vysoko vyhrály.
I proto, že některé hráčky se opravdu až neuvěřitelně zvedly. Třeba Katce Zavázalové úterý moc nevyšlo, měla asi až zbytečný respekt. A za dva dny předvedla výborný výkon asi nejlepší v sezoně. Nebo Tatsi Lichtarovičová, která byla z našich hráček nejlepší v doskoku, asistencích a ziscích míčů, využila své zkušenosti, hrála jasně pro tým a ukázala vůli, je to vítězný typ. Dobře ale zahrály všechny.

Fotogalerie

Nymburk jste do vedení pustily jen v polovině třetí čtvrtiny, kdy zaznamenal osmibodovou šňůru. Vy jste si vzala oddechový čas a po něm váš tým skóre rychle otočil a našlápl k poměrně vysoké výhře. Co se během toho oddechového času dělo?
Vzaly jsme si ho hlavně proto, abychom se vrátily do zápasu, aby holky zvedly hlavy. Celé utkání vedly a najednou ne. Vyšlo to, hned po něm nám tam spadly dvě trojky a otočilo se to.

Na co jste během toho oddechového času hráčky upozorňovala?
Že je potřeba eliminovat hlavně pod košem Rolleovou, přes kterou před tím u Nymburka všechno šlo.

Ještě do konce třetí čtvrtiny jste získaly třináctibodový náskok, v té čtvrté jste ho ještě zvýšily a udržovaly. Kdy z vás spadlo napětí, že by se výsledek ještě mohl otočit a postup do finále mohl být ohrožen?
Když jsme čtyři minuty před koncem vedly o osmnáct dvacet bodů.
Už se dalo i vystřídat a závěr jsme si užily.

Čeká vás finále s USK Praha, v němž budou soupeřky jasnými favoritkami. Jak se budete připravovat?
Pár dnů si dáme volnější program, v neděli vyrazíme na cyklistický výlet a v pondělí začneme. Chceme se připravit na stoprocentní výkon, i když chápu, že v souboji s tak kvalitním soupeřem to může stačit jen na určitou úroveň. Ale nic mu předem neulehčíme.Najdete na iDNES.czmobilní verze