Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentační a nymburský kouč Ginzburg se setkal se „svými“ prezidenty

Nymburský kouč Ronen Ginzburg (uprostřed) na setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem a izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem. | foto: Basket Nymburk

23 2015
Nevšední zážitek prožil ve středu izraelský kouč reprezentace českých basketbalistů a mistrovského Nymburku Ronen Ginzburg. Dostal pozvání na Pražský hrad, kde se sešel s českým prezidentem Milošem Zemanem a jeho izraelským protějškem Reuvenem Rivlinem, který pobýval v Česku na oficiální návštěvě.

Dvaapadesátiletý rodák z Tel Avivu je s Českou republikou úzce spjat už téměř deset let. Nejprve v Nymburce působil od roku 2006 jako asistent svého krajana Muliho Katzurina. Po jeho podchodu vedl tým tři roky jako hlavní trenér. Již téměř dva roky je koučem české basketbalové reprezentace, se kterou dosáhl v září historického sedmého místa na mistrovství Evropy. Chvíli předtím se zároveň opět vrátil na lavičku Nymburka.

Nymburský kouč Ronen Ginzburg  odchází ze schůzky s českým prezidentem Milošem...

Jak Ginzburg sám říká, stala se za tu dobu Česká republika jeho druhým domovem.

Dobře rozumí česky i Čechům. Proto byl velice poctěn, když přišla z Pražského hradu pozvánka zúčastnit se setkání obou „svých“ prezidentů.

„Pozvání přišlo z české prezidentské kanceláře a opravdu velmi mě potěšilo. Bylo vzrušující sedět vedle obou hlav států České republiky a Izraele, dále vedle členů vlády, armády nebo představitelů církve. Bylo to opravdu setkání na té nejvyšší státnické úrovni, ze které bylo patrné, jak blízko k sobě oba státy mají,“ uvedl Ronen Ginzburg, který si mohl s oběma prezidenty pohovořit.

„Povídali jsme si o basketbale, o mém působení v reprezentaci České republiky i v Nymburce, nebo o tom, jak se žije Izraelcovi v České republice. Hodně mě překvapilo, kolik toho pan prezident Zeman o našem sportu ví,“ ocenil uznávaný trenér znalosti české hlavy státu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze