Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Druhý pokus zkrotit medvěda: francouzský talent se ukáže v Pardubicích

Jean Mipoka-Likamba (vpravo) z Pau-Lacq-Orthez uniká Davidu Škrancovi z Pardubic. | foto: FIBA

11 2017
Pardubičtí basketbalisté, kteří ve skupině O druhé fáze FIBA Europe Cupu stále vyhlížejí první vítězství, vyzvou v úterý od 18 hodin v Tipsport areně aktuálně čtvrtý celek nejvyšší francouzské soutěže Pau-Lacq-Orthez.

Běžný basketbalový fanoušek možná nemá dokonalou představu o úrovni francouzské ligy. Nejspíš tuší, že v ní budou peníze a talenti, a tudíž i hromada vynikajících hráčů. Takže pro připomenutí toho, kdo se v aréně ukáže: nejbližší sok Pau-Lacq-Orthez v prvním zápase Východočechy předčil o propastných 35 bodů. Trochu jako kdyby je zalehl medvěd, jejž mají Francouzi ve znaku...

„Já pevně věřím, že budeme hrát mnohem lépe než v prvním utkání ve Francii a že to pro naše fanoušky bude dobrý zápas,“ uvedl pro webové stránky pardubického klubu jeho trenér Levell Sanders.

Soupiska Pau-Lacq-Orthez

0 - Elie Okobo, rozehrávač, FRA

2 - D. J. Cooper, rozehrávač, USA

4 - Léopold Cavaliere, křídlo, FRA

5 - Corentin Carne, rozehrávač, FRA

6 - Antywane Robinson, křídlo, USA

12 - Ron Lewis, křídlo, USA

19 - Ronald Howard, křídlo, HAI

21 - Yannick Bokolo, rozehrávač, FRA

22 - Anthony Goods, křídlo, USA

23 - Vitalis Chikoko, pivot, ZIM

24 - J. K. Edwards, pivot, USA

31 - Jean-Michel Mipoka-Likamba, křídlo, FRA

33 - Alain Koffi, pivot, FRA

K určitému optimismu před odvetou nabádají další výsledky Beksy ve skupině. Jak v maďarském Székesfehérváru, tak v rumunské Kluži Sandersovi svěřenci sice rovněž prohráli, ale s mnohem důstojnějším skóre. Teď budou mít navíc poprvé ve druhé fázi evropské soutěže výhodu vlastní palubovky.

„Jestli chtějí pardubičtí fanoušci vidět hrát svůj tým proti výbornému francouzskému celku, mají skvělou příležitost,“ lákal Sanders diváky do haly.

K hlavním tahounům Pau v poháru patří americké vyšší křídlo Antywane Robinson (15 bodů na zápas), zimbabwský pivot Vitalis Chikoko (11,4) a jeho francouzský parťák pod obroučkou Alain Koffi (9,4).

„Pau má vysoké hráče, kteří hrají hodně fyzicky. Obrovskou sílu mají zejména pod košem, navíc v prvním utkání ve Francii trefili skoro všechno,“ poznamenal trenér Sanders.

„Nemůžeme je pod košem nechat hrát jeden na jednoho. Když budou mít jejich pivoti míč v dolním postavení, musíme si správně pomáhat a vyvinout na ně tlak. Také budeme chtít měnit obranu, protože Pau má hráče, kteří umějí dobře číst hru, když hraješ jen jednu obranu,“ vypočetl americký kouč.

Ačkoli v prosincovém klání se nejvíce dařilo výše zmíněnému Chikokovi a také teprve 19letému náhradnímu rozehrávači Eliemu Okobovi, ještě jedno jméno je nutné vyzdvihnout: D. J. Cooper.

Radek Nečas (vlevo) z Pardubic pobavil Vitalise Chikoka z Pau-Lacq-Orthez..

Radek Nečas (vlevo) z Pardubic pobavil Vitalise Chikoka z Pau-Lacq-Orthez..

Americký rozehrávač je ofenzivním dynamem soupeře. Minule, pravda, proti Pardubicím strávil na place jenom devět minut, nicméně v poháru si drží fantastický průměr 9,2 přihrávky na zápas. Pro srovnání: pardubický Lamb Autrey má velice kvalitních 5,6.

„Řekl bych, že Pau má komplexní tým. Mají střelce, skvělé pivoty pro hru v dolním postavení i výborné rozehrávače. Čeká nás opravdu kvalitní tým,“ konstatoval trenér Sanders.

Vymazat proti němu nulu v kolonce výher ve skupině by příznivce Beksy jistě obzvlášť potěšilo. Pokud jde o případný postup do osmifinále FIBA Europe Cupu, šance na něj je v tuhle chvíli vzhledem k dosavadním výsledkům minimální.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze