Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Američan tančil s basketbalisty Děčína spartakiádu. Žertoval, že ho zavřou

3 2015
Američan Anthony Tucker v bílém tílku se srpem a kladivem uvnitř pěticípé rudé hvězdy? Bizarní výjev z povedeného spartakiádního tanečku děčínských basketbalistů na jejich plese. „Sám si dělal srandu, že kdyby takhle propagoval komunismus, snad ho v USA i zavřou,“ řehtá se kapitán druhého týmu ligy Jakub Houška.

Aby Tucker pochopil, co vlastně spartakiáda byla, pustili mu spoluhráči video. „Ukázali jsme mu, jaké mega akce to bývaly a proč se to dělo.“

Válečníci zase sklidili mohutný aplaus. Jejich vystoupení se neomrzí. Mají vtip i nápaditost. Spartakiádní úbory doplnili červenými a bílými stužkami. Když je sundali z čela a zapojili do choreografie, lidé byli u vytržení.

„Ohlasy byly skvělé. Měli jsme z toho trochu strach, nakonec jsme to dali na výbornou. Lidé se pobavili, my také a to je nejdůležitější,“ tvrdí Houška. „Tenhle zážitek si můžeme uchovat v sobě až do konce života a vyprávět o tom vnoučatům,“ pousmál se.

Na prvním plese basketbalisté Děčína skotačili na hit Tepláky, loni na píseň Je to fajn, nyní z repráků zněla Poupata od Michala Davida. Velké finále obstaral kankán, který Válečníci tančí i po vítězných zápasech na palubovce. „Už je těžké přijít s něčím, co by zaujalo. A tak jsme dali my starší hlavy dohromady u pivka, zapojili manželky a přítelkyně a nějak jsme to vymysleli. Choreografie opět byla na holkách z taneční školy Her Majesty,“ prozradil Houška, který zařídil oblečení a potisky díky svému basketbalovo-charitativnímu projektu Koubasket.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze