Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Děčín zvažuje, že finále NBL znovu odehraje na zimním stadionu

Fanoušci Děčína v akci. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

10 2016
Z té atmosféry mrazilo. Na zimní stadion se napěchovalo 4 850 diváků zvědavých na basketbalové finále mezi Děčínem a Nymburkem. Na žádný basketbalový zápas v historii české nejvyšší soutěže tolik lidí nepřišlo, dosavadní rekord ten den padl. A brzy se možná tahle velká sláva zopakuje. Válečníci se podruhé za sebou probili do finále NBL a kluboví šéfové zvažují, že se jejich domácí duel o titul znovu odehraje na zimním stadionu.

„Je to ve fázi vážných úvah. Ta atmosféra loni byla mrazivá, neznám nikoho, kdo by to nechtěl zažít znovu. To je pro nás hnací motor,“ přiznává Jakub Důra, děčínský sportovní manažer.

Co by mohlo finále na zimním stadionu zhatit?
Hlavně termín. Náš generální manažer Lukáš Houser o něm jedná s vedením ligy. Hraje se zároveň i mistrovství světa v hokeji a jít do přetahování fanoušků nemá smysl. Chceme, aby si to užili obojí.

Vaše domácí finálové střetnutí předběžně vychází na sobotu 21 .května.
A to se právě hrají semifinále na MS v hokeji. Série by pravděpodobně začala 18. května v Nymburce, na pondělí 23. května je plánový televizní přenos z třetího utkání. Takže se nabízí pátek 20. května, kdy je na hokejovém MS volný den.

Cítíte zájem ze strany fanoušků?
Když jsme o tom začali loni mluvit, našla se velká řada skeptiků, kteří nevěřili, že přijdou diváci. I mnozí fanoušci byli proti. Teď jsem nezachytil nikoho, kdo by přišel a rovnou říkal, ať to nedáváme na zimák. Naopak. I ti, co byli proti, tak říkají: Ta atmosféra tam byla tak neskutečná, pojďme to udělat znovu tam. Musíme zjistit všechny otazníky, je to velké břímě, času není moc a je potřeba do toho vložit hodně energie. Když se ty naše snahy potkají s termínem, můžeme to rozjet a začít zvát lidi. Chtěli bychom jich na stadion dostat co nejvíc. Zase i ty, kteří na basket jindy nechodí. Jsem přesvědčený, že kdo tu atmosféru zažil loni, chtěl by ji zažít znovu. I přes porážku ovace ve stoje, celý Děčín to spojilo.

Do kdy chcete mít jasno?
Není nějaký termín, ale musíme to rozštípnout co nejdřív, abychom mohli začít propagovat tuhle výjimečnou událost.

Co vůbec říkáte na to, že váš Děčín je podruhé za sebou ve finále NBL?
Je to úžasné. Ještě větší úspěch než poprvé, obhajoba je vždy těžší. Jsme opravdu nadšení, stejně tak naši fanoušci. Velmi cenné na tom je, že jsme to dokázali bez kapitána Jakuba Houšky. Celé play-off. Zvládli jsme těžký konec sezony, kdy se nám nakupila zranění. Dosáhnout podruhé za sebou finále je sen! Však také cesta z Prostějova byla veselá. Bylo skvělé vnímat kluky, jak si to užívají.

Zmínil jste zraněného kapitána Jakubu Houšku. Stihne finále?
Nechceme v jeho případě už nic předjímat. Po příjezdu z Prostějova nás přišel přivítat, pořád má tvář nateklou, pořád je ve stavu léčení. Není to tak, že bychom počítali s tím, že se uzdraví a bude plně k dispozici.Bude záležet na konkrétním vývoji, až se bude finále blížit.Najdete na iDNES.czmobilní verze