Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bránění jen naoko. Brněnský basketbalista Šiška si užil show s hvězdami

Ondřej Šiška | foto: ČBF / Igor Zehl

18 2015
Show, jaká tu ještě nebyla. Tímto přízviskem se honosil pondělní All-Star Game nejvyšší soutěže basketbalistů. A pro Ondřeje Šišku to platilo beze zbytku. „Pro mě to byla první zkušenost s takovou akcí, takže jsem takovou show ještě opravdu nezažil,“ usmívá se rozehrávač brněnského MMCITÉ.

„Užíval jsem si každou minutu na hřišti i mimo něj. Bylo to skvěle zorganizované, navíc tomu pomohl i formát zápasu, díky kterému to bylo peprnější.“

Místo obvyklých variant Východ versus Západ nebo cizinci proti Čechům se tentokrát utkali Mazáci s Mladými puškami neboli hráči nad 28 let s těmi mladšími. „Byla tam zdravá rivalita. První poločas byl vlažnější, byla snaha ukázat nějaké kousky, ale ve druhém už se do toho šláplo a rvali jsme se o vítězství,“ líčí Šiška, který jako jednadvacetiletý válčil za mladíky.

Ti nakonec prohráli 116:126. „Udělali jsme nějaké hloupé chyby a jim tam padlo několik střel. Odskočili na rozdíl deseti bodů a už si to zkušeně pohlídali.“

Jak výsledek napovídá a jak v podobných exhibicích bývá zvykem, bráněním se hráči příliš nezatěžovali. „Jde hlavně o to, aby se nikdo nezranil, takže se nechodí do ostřejších soubojů. Když už je někdo v koši, tak se nechá, zatímco normálně by se třeba zastavil faulem. Každý ví, že je to především show pro diváky, takže to bylo volnější,“ přibližuje Šiška, jehož nominace do utkání hvězd Kooperativa NBL zaskočila.

„Možná byli hráči, kteří si to zasloužili víc. Ale ani já jsem asi nebyl vybraný náhodou.“ Své spoluhráče potkal až přímo v pražské hale Královka. „Samozřejmě všechny znám z ligy, takže jsem věděl, co od nich čekat, ale neabsolvovali jsme žádný trénink ani přípravu. Na hřišti to byla čistá improvizace,“ sděluje autor čtyř bodů.

Zatímco v pondělí si mohl užívat, dnes ho znovu čeká klasická basketbalová dřina. Brněnské MMCITÉ od 18.30 v hale Morenda přivítá Ostravu a pokusí se navázat na sérii tří domácích výher. Ani ta jej ovšem nejspíš z posledního místa nevytáhne.

„Škoda že se nám nezačalo dařit dřív, ale aspoň dokazujeme, že tým má jinou kvalitu, než říká naše umístění. Hrajeme teď pohledný basket,“ oznamuje Šiška, jehož tým v sezoně drtila zranění zkušených opor.

Díky tomu si však zase víc zahráli mladí. „Pro mě osobně je sezona super, vůbec jsem nečekal takovou minutáž. Dostal jsem hodně prostoru, takže jsem se mohl vyhrát,“ pochvaluje si Šiška.

Že se šance chopil řádně, dokazuje i jeho účast na pondělní basketbalové slavnosti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze