Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Ostravě se cenila zkušenost, vítězili Bohačíkové i Uhrová s Vorlovou

Jaromír a Petr Bohačíkové a Jan Stehlík (zleva), vítězové ostravského turnaje české 3x3 Tour | foto: Chance 3x3 Tour

14 2016
24, 8, 8, 5. Příjemné počty z prvního turnaje letošní Chance 3x3 Tour v Ostravě. Přesně tolik týmů se totiž přihlásilo v jednotlivých kategoriích a takřka ve všech vyčerpaly (nebo dokonce přečerpaly) předem stanovenou kapacitu turnaje.

O turnaje nejvyšší české soutěže v basketbalu 3x3 je rok od roku větší zájem. Letošní start seriálu pěti kvalifikačních a jednoho finálového turnaje navíc podpořilo atraktivní prostředí v ostravském Trojhalí a OC Forum Nová Karolina.

Přímo před vstup a do prvního patra obchodního centra byly situovány dva z celkových šesti kurtů, aby se basketbal 3x3 dostal ještě blíže lidem a fanouškům. Zdá se, že v elitních kategoriích svědčila přítomnost fanoušků ostříleným borcům a borkyním nejen z basketbalu 3x3, ale také z pětkové varianty.

V mužské kategorii splnilo roli jednoho z hlavních favoritů uskupení BO!!!, které navíc ve složení Jan Stehlík, Petr Bohačík, Jan Bohačík a Pavel Novák hrálo de facto na domácí půdě.

Letos navíc nejde pouze o body do rankingu a finanční prize money, ale také o reprezentaci České republiky, protože právě na základě výsledků v domácí soutěži bude reprezentační trenér Michal Kruk skládat tým letošní mistrovství Evropy.

BO!!! procházeli turnajem bez zaváhání a s velkým přehledem. Až finále jim přivedlo do cesty překážku, na jejíž překonání museli napnout veškeré své síly. Také dosud neporažený a naprosto domácí celek Terkotník. Ten ve složení Adam Číž, Daniel Giecek, Martin Gniadek a Filip Helstýn vzdoroval do samého konce a podlehl až 19:21.

Také v ženské části turnaje se radoval neporažený tým, jehož jméno je fanouškům basketbalu 3x3 důvěrně známé z předchozích ročníků. Bb team (Kristýna Minarovičová, Romana Stehlíková, Michaela Uhrová a Tereza Vorlová) kopíroval cestu mužských vítězů turnajem.

Největší problémy měly vítězky také až ve finále, kde přehrály Hipsterky (Kateřina Křížová, Aneta Půlpánová, Monika Šívrová, Markéta Šívrová) 21:17.

Romana Stehlíková, Kristýna Minarovičová, Tereza Vorlová a Michaela Uhrová...

Romana Stehlíková, Kristýna Minarovičová, Tereza Vorlová a Michaela Uhrová (zleva), vítězky ostravského turnaje české 3x3 Tour

V kategorii do 18 let se v mužské kategorii radovali Tokajské vínko po finálové výhře nad Žabičkami a mezi dívkami si zlato odváží Drsné lamy po vítězství nad KrnovBasketkami.

Další turnaj se hraje už za týden v Brně.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze