Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zkušenosti by mohly hrát pro nás, míní svitavský kouč před zápasem s USK

Svitavský Tomáš Macela (v červeném) a Hernst Laroche z Ústí. | foto: Petr Bílek, MF DNES

17 2014
Minule jim proti basketbalistům Ústí chyběl bod k překonání magické stovky. Předtím doma proti Kolínu byli od stejné mety vzdáleni šest bodů. Střeleckou formu tedy mají.

Potvrdit ji basketbalisté svitavských Turů mohou opět ve středu večer od 18 hodin, kdy první polovinu základní části završí v hale na pražské Folimance. Tam se mužstvo trenéra Stanislava Petra pokusí uspět proti týmu z USK.

„Teď jsme zvládli dva zápasy za sebou. A s jídlem roste chuť, takže pojedeme do Prahy s tím, že chceme potvrdit dobré výsledky a vyhrát,“ říká kouč Petr.

Triumfem ke kulaté desáté výhře v sezoně by mohla být větší zkušenost jeho svěřenců.

„Je to jedna z věcí, která by mohla hrát pro nás a převážit zápas na vahách,“ doufá trenér aktuálně osmých Turů.

Nižší věk kádru momentálně předposledního soka má i svá úskalí.

„Jsou sice mladí, ale o to více dravější, pohyblivější a běhavější, takže uvidíme, jak se s tímto vyrovnáme,“ podotýká Stanislav Petr.

Vysokoškoláci se nebudou moci opřít o svého nejlepšího střelce. Slovinský křídelník Mitja Nikolič je totiž mimo hru už od začátku prosince.

„Má poraněné koleno a nejspíše nenastoupí. Ale družstvo se může více semknout a hrát týmově. Nemůžeme počítat s tím, že naše úloha bude snazší. V kritických chvílích to dokázal vzít na sebe, dát nájezdy a trojkové pokusy. Takový hráč jim tam teď trochu chybí,“ dodává Petr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze