Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Baseballista Navrátil: V Ostravě jsme si nesedli s trenérem

ilustrační foto | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

28 2016
V baseballové extralize je za legendu. Aleš Navrátil, který loni jako první překonal hranici osmi set odpalů, teď po letech změnil dres. Dlouholetá opora týmu Arrows Ostrava nyní hraje za olomoucké Skokany.

„Jsou za tím neshody s trenérem, nesedli jsme si. Nesešli jsme se ve stylu přístupu k tréninkům i zápasům,“ řekl 42letý baseballista.

Můžete rozvést, v čem vám nevyhovoval styl nového trenéra týmu Arrows Grega Brumleyho?
Preferuje takový high school baseball, který s tím seniorským nemá nic společného.

Neměl jste chuť to zabalit? Jak jste se ve 42 letech motivoval?
I tahle myšlenka proběhla... Ale podařilo se mi dobře se připravit na sezonu, v zimní přípravě jsem tomu dal opravdu hodně. Proto jsem se domluvil na hostování.

Po kolika letech vlastně opouštíte Arrows?
V tom klubu jsem od mládí, jen v letech 2000 až 2003 jsem hrál za Golden Kids Brno. Tehdy jsem si potřeboval zkusit jiný tým, trochu si odpočinout od ostravského prostředí. Teď odcházím z Arrows po nějakých třinácti letech.

Je ještě šance, že se do Arrows někdy vrátíte?
Počítám s tím, stále pomáhám s mládeží, s kadety, na hřišti jsem pořád.

Do Olomouce jste šel proto, že je nejblíž, nebo byly i jiné důvody?
Jeden z důvodů byl, že to mám blízko, další je to, že Skokani mají mladý perspektivní tým, se kterým bych chtěl bojovat o play-off. To je pro mě výzva.

Měl jste i jiné nabídky?
Ozvali se pražští Eagles.

Jaké to je, hrát po letech v jiném dresu?
Baseball je pořád stejný, ale musím si zvykat na nové spoluhráče, na jejich styl. Třeba když jsem byl s Kubou Malíkem ve vnějším poli, věděli jsme o sobě, aniž bychom spolu museli mluvit. Teď je to na hřišti o komunikaci, musíme mluvit, abychom věděli, co a jak budeme hrát.

A na zápas proti Arrows se těšíte?
Těším a kluci z Arrows se těší taky, podle toho, jak se s nimi bavím. A jsem rád, že se jim daří.Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze