Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Porodní bolesti baseballové Evropské ligy. Jsme hrdí, že jsme u toho byli

Momentka z baseballového utkání Draci Brno - Kotlářka | foto: Marie StránskáMF DNES

29 2016
Počítalo se s deseti týmy, soutěž rozehrála čtveřice, ale na konci zůstala jen trojice. A po úterní výhře 7:5 nad Regensburgem, kterou baseballisté Draků Brno ztvrdili triumf v nové Evropské lize, ani nedostali pohár. „Snad nám ho někdy do Brna dovezou,“ usměje se manažer Draků Arnošt Nesňal.

Přestože premiérový ročník mezinárodní baseballové soutěže provázely silné „porodní bolesti“, Brňané se snaží hledat pozitiva. „Odehráli jsme atraktivní utkání se soupeři, se kterými se běžně nepotkáte,“ říká manažer devatenáctinásobných českých šampionů.

Nyní protivníky Draků v dlouhodobější Evropské lize byly Regensburg a Mnichov. Oslovené celky z Itálie a Nizozemska se před jarním startem ligy zalekly vysokých nákladů. Zúčastnit se měl alespoň nově poskládaný tým Amsterdamu, baseballisté se ale stali rukojmími tamní asociace.

„Hráči, kteří by nastoupili, by nemohli hrát v následném Evropském poháru. Zjednodušeně soutěž ztroskotala na neochotě a financích,“ konstatuje Nesňal. „Jsem ale hrdý, že jsme byli u něčeho, co tady dosud nikdy nebylo.“

Těžké začátky zažila i basketbalová Euroliga, kterou si vytvořily samotné kluby. S potížemi se potýkala i baseballová soutěž v Austrálii. „Tam liga začala, potom zkrachovala, ale nakonec si ji vzala pod patronát (americká) MLB,“ podotýká brněnský manažer. „Důležité bylo, že se ukázalo, že v Evropě jsou kluby, které chtějí něco podobného hrát. S Regensburgem jsme se dohodli, že máme zájem pokračovat v nějakém formátu i příští rok.“

Jednání o dalším osudu Evropské ligy jdou ale na chvíli stranou. Draci zítra rozehrají extraligové semifinále proti ostravským Arrows. První duel série hrané na tři vítězství začíná ve 20 hodin v Komárově.

A Brňané věří, že jim pomůže i čerstvá zkušenost z nové soutěže. „Všechny výjezdy ven v rámci Evropské ligy jsme si obrovsky užili. Strávit tři dny spolu byl skvělý teambuilding,“ libuje si manažer Draků, kteří letos zvítězili i v mezinárodním Poháru federace. A po triumfu v Evropské lize chtějí přidat další titul. Ten extraligový.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze