Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Barum Rallye je v prestižním seriálu

18 2006
Zlín - Na úroveň slavných Rallye Safari či Rallye Sanremo se posune automobilová soutěž Barum Rallye Zlín. Podle informací, jež zveřejnila německá internetová stránka rallyemagazin.de, bude v příštím roce součástí seriálu nazvaného International Rally Challenge, který se pojede po celém světě.

"Zatím to nebudeme jakkoliv komentovat," uvedl pořadatelský štáb Barum Rallye Zlín.

V předběžném kalendáři figuruje devět soutěží. Jde o směsici bývalých podniků mistrovství světa (Safari, Sanremo, Turecko, Čína) a nejlepších podniků kontinentálního seriálu (Ypres, Madeira, Barum), které doplní rallye v Rusku a ve Švýcarsku. Začít by se mělo v březnu na slavné Safari a končit v listopadu v Číně.

Nový šampionát, zkráceně nazvaný IRC, se poprvé uskutečnil letos. U nesmělých začátků byly jen čtyři rallye, ale přímé vstupy z každé z nich vysílalal multievropská televizní stanice Eurosport.

Seriál je určen především pro vozy preferované kategorie Super 2000, která by v budoucnu měla nahradit velebené modely WRC. Pokud zaujme automobilky, jež vozy S2000 vyvíjejí, mohla by se z IRC stát prestižní záležitost.

Počítá se s tím, že v příštím roce ji pojedou Fiat, Peugeot a Toyota. "Vývoj vozu jde skvěle, auto bude úžasné na asfaltu i šotolině," slíbil při barumce Martin Biju-Duval z továrního týmu Peugeot.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze