Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Barum rally odhalila trať. Je tradiční

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ. Na snímku celkoví vítězové 43. ročníku Barum Czech Rally Zlín - zleva Václav Pech, Petr Uhel, Jan Kopecký, Pavel Dresler, Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. Teď už se chystá nový ročník. | foto: MAFRA

1 2015
Žádné převratné novinky nečekejte. Automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín, která se pojede za rovné dva měsíce, využije při letošním jubilejním 45. ročníku tradiční rychlostní zkoušky.

„Limituje nás prostor, ve kterém se nacházíme,“ vysvětlil ředitel soutěže Miloslav Regner. „Obklopují nás Beskydy, Bílé Karpaty, Hostýnské vrchy a Chřiby. Takže musíme poskládat trať, která se nachází mezi nimi.“

Pořadatelé využívají třináct úseků, jež se snaží obměňovat nebo aspoň měnit směr jízdy. Co tedy nabídnou letos? Součástí sobotního programu jsou úseky Slušovice, Pindula, Maják a Kudlovice. V neděli se jede Semetín, Troják a Žlutava.

„Náročné úseky na Vsetínsku jsme zařadili až do druhé etapy, která bude kvůli tomu obtížnější,“ upozornil Regner.

Co se nemění, je zařazení městského testu v ulicích Zlína, jenž jako obvykle otevře celou soutěž. Pravidelně láká na dvacet tisíc diváků, stejné číslo se čeká i letos.

„Městská zkouška má parádní atmosféra, něco podobného jinde nezažijete,“ shodně tvrdí všichni zahraniční účastníci Barumky.

Pokud jde o jména účastníků, zatím je na ně brzy. Uzávěrka přihlášek bude až 7. srpna. Podle informací MF DNES by ovšem mezi nimi neměli chybět dva nejlepší jezdci mistrovství Evropy Craig Breen z Irska a Kajetan Kajetanowicz z Polska. Na startu se objeví také trojnásobný vítěz soutěže Jan Kopecký, jehož letošní prioritou je domácí šampionát.

Složení startovní listiny ovšem může překvapit. Prioritu mají registrovaní účastníci mistrovství Evropy. Až za nimi budou jezdci, kteří budou hodnoceni v kontinentálním šampionátu, ale nezaplatili za registraci. A teprve po nich vyrazí na trať piloti, jež zajímá pouze domácí mistrovství.Najdete na iDNES.czmobilní verze