Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtyři jezdci Barth Racing na Dakaru? Prapor držel nahoře čtyřkolkář Tůma

Zdeněk Tůma při premiéře na Dakaru | foto: archiv Barth Racing Teamu

10 2017
Obsazené stoly Kongresového sálu Atria Paláce Pardubice, uvolněná atmosféra, o kterou se staral moderátor Pavel Cejnar. Pardubický tým Barth Racing ve středu večer pořádal besedu pro fanoušky na téma Dakar 2017 a nechyběl žádný z jeho jezdců - motocykloví závodníci David Pabiška a Rudolf Lhotský ani čtyřkolkáři Josef Macháček a Zdeněk Tůma.

Kvarteto navíc doplnil freestyle motokrosař Libor Podmol, který letošní Dakar absolvoval jako pozorovatel.

Souhrn výsledků jezdců Barth Racing

  • David Pabiška (motocykly, mechanik Michal Kroupa) - 45. místo
  • Rudolf Lhotský (motocykly, mechanik Marek Tögel) - 82. místo
  • Zdeněk Tůma (čtyřkolky, mechanik Tomáš Jurenka) - 12. místo
  • Josef Macháček (čtyřkolky, mechanik Tomáš Jurenka) - nedokončil

Barth Racing měl tentokrát v Jižní Americe vůbec hromadné zastoupení. „Pro mě to byl nejtěžší Dakar, měl jsem na starosti nejvíc lidí, životů, starostí. Podílelo se nás na tom osmnáct,“ připomněl rozsah letošní „expedice“ manažer týmu Michal Burkoň. Tomu pochopitelně udělal největší radost Zdeněk Tůma, jenž při své premiéře v nejtěžším motoristickém závodě světa obsadil 12. místo.

„Je super, že jsem viděl cílovou rampu. Vzhledem k tomu, že startovali tři čeští čtyřkolkáři a já z nich dokončil jako jediný, je ten výsledek tím cennější,“ řekl Tůma.

Heřmanoměsteckého Josefa Macháčka, veterána Dakaru, vyřadila havárie ve čtvrté etapě, při které si uvolnil klíční kost a pochroumal rameno a také lýtko.

Fotogalerie

„Až přijde technika, bude mě zajímat, kam jsem to tím kamenem do čtyřkolky trefil. Protože takhle rychle jsem z ní ještě nikdy nevystupoval,“ komentoval svůj krkolomný pád.

Motorkář David Pabiška se publiku svěřil, že by poslední rallye -přestože ji opět zvládl - nejraději vymazal z paměti.

„Měl jsem obrovské štěstí, že jsem to dostrkal do cíle. Na to, co se dělo, ještě to 45. místo není tak zlé,“ uvedl s ohledem na neustálé potíže s motorkou i vlastními zdravotní neduhy. Z dojezdu na druhý pokus měl naopak obrovskou radost jeho parťák Rudolf Lhotský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze